Obrázek k článku Steven's zvěčnili účast na Blues Alive. Živák z festivalu zachytil energii bluesové naděje
| Lukáš Rešl | Foto: Natálie Čornyjová

Steven's zvěčnili účast na Blues Alive. Živák z festivalu zachytil energii bluesové naděje

Karlovarská skupina vydává záznam svého koncertu na loňském ročníku festivalu Blues Alive. Vítězové festivalové soutěže Blues Aperitiv 2022 ukazují ostatním kapelám, že z malých nováčků mohou rychle vyrůst do hvězd hlavního festivalového programu.

Šumperský festival Blues Alive každý rok hostí ikonická jména světového blues, ale zároveň nabízí mladým kapelám možnost se ukázat na festivalu v roli účinkujících skrze talentovou soutěž Blues Aperitiv. Finální kolo soutěže se letos uskuteční 13. dubna a zúčastní se ho sedm účastníků, kteří si zahrají o místo na 28. ročníku festivalu. Uskuteční se v termínu od 14. do 16. listopadu a hlavními hvězdami budou Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia či Chuck Prophet.

Steven´s, vítězové Blues Aperitivu 2022, jsou jednou z kapel, která porotu i publikum značně nadchla. „Steven's vyhráli soutěž naprosto přesvědčivě. Působili na celou mezinárodní porotu jako blesk z čistého nebe. Tehdy to byla vlastně úplně neznámá, a přitom takzvaně hotová kapela. O rok později v rámci hlavního festivalového programu v ostré světové konkurenci a před vyprodaným tisícovým hledištěm opravdu rozkvetla,” pochvaluje si skupinu dramaturg festivalu Ondřej Bezr. Podle něj se zároveň jedná o kapelu, která je stále teprve v rozpuku a s každým koncertem se více „kultivuje“.

Jeho slova dokládá i čerstvě zveřejněný záznam koncertu kapely z loňského ročníku Blues Alive. Sebevědomou a suverénní show zde Steven´s odehráli i s přispěním tříčlenné dechové sekce.

V čele formace stojí kapelník a autor většiny skladeb, kytarista a zpěvák Štěpán Kordík. Jeho družinu dále tvoří baskytarista Honza Donda, klávesista Miki Kopecký, bubeník Honza Řehák a vokalistky Magdaléna Kordíková a Kristýna Gubišová.

„Když píšu hudbu, občas se musím krotit v aranžích. Někde bych nejraději druhou kytaru, a jinde zase mohutnou nástrojovou plochu. Písně jako Yes/No nebo Runnin' Man se s dechovou sekcí staly ještě údernějšími, než jsem očekával,” sdílí své dojmy z živáku Štěpán Kordík.

Steven's jsou poměrně mladou kapelou, vznikli v roce 2021. Za svou krátkou kariéru stihli předskakovat třeba Kausberry nebo skupině Gaia Mesiah. Ve Varšavě si zahráli s polským bluesovým veteránem Dżem. A další velmi zajímavá událost kapelu čeká za necelý měsíc. V prostoru Archa+ 23. dubna podpoří koncert několikanásobného držitele cen Blues Music Awards a British Blues Awards Waltera Trouta.