Obrázek k článku VIDEO: Český fenomén Redzed je jako mladý Ozzy. Svůj pohřeb proměnil v moshpit
| wlado | Foto: Lukáš Matoušek

VIDEO: Český fenomén Redzed je jako mladý Ozzy. Svůj pohřeb proměnil v moshpit

Fenomén Redzed, kterému se naprosto organicky a bez velkého rozruchu podařilo stát se jedním z nejstreamovanějších českých umělců, k čemuž mu dopomáhá armáda fanoušků z různých zemí, vydává nové album Noise At a Funeral. Podívejte se na videoklip k titulní skladbě.

Na otázku, co je jeho největší cíl, letos v únoru Redzed odpověděl: „Aby mě poslouchalo víc a víc lidí.“ Je to přes půl roku, co jsme mladého hudebníka, vlastním jménem Zdeňka Veselého, s šéfredaktorem Honzou Vedralem vyzpovídali. Vznikl z toho tehdy titulní článek Headlineru a od té doby jsme se několikrát potkali, vždy to bylo příjemné setkání. Kromě čím dál většího publika si Redzed v našem rozhovoru přál víc koncertovat a jet „třeba i do té Ameriky“, když už ho tam poslouchá tolik lidí. Ameriku má za sebou, letos tam svým fanouškům hrál, a jeho koncert na Rock For People patřil k tomu nejdivočejšímu, co se na festivalu uskutečnilo.

Nyní Redzed vydává novou desku, která nese název Noise At A Funeral a k titulní písničce vyšlo i video. Album i stejnojmenný singl vyšel první zářiový den a už za těch pár dní, co je na světě, sbírá poslechy i shlédnutí po desetitisících. Dá se očekávat, že čísla budou opět atakovat milionovou hranici.

Téma klipu odpovídá názvu písně. Hosté pohřbu se v něm loučí se samotným Redzedem – během obřadu se můžete pokusit zahlédnout v sále členy jeho koncertní crew. Akce se samozřejmě zlomí v největší moshpit, který je dynamicky snímán tak dobře, až máte strach, abyste nechytli loket z monitoru. Žádná smuteční hostina a pláč, ale jen nakouřenej noise! Údajně se na podzim chystá velký koncert v Praze, takže nezbývá než se těšit. Věříme že se Zdeňkovi i všem z jeho týmu podaří udělat největší a nejlepší show, o které se bude ještě dlouho vyprávět. A že se bude dál posouvat, protože zatím se mu to všechno strašlivě daří…