Obrázek k článku VIDEO: Matěj Ruppert s kapelou Polemic divoce flámuje po Praze. Kdo ho sleduje?
| Petra Divoká | Foto: Anežka Nováková

VIDEO: Matěj Ruppert s kapelou Polemic divoce flámuje po Praze. Kdo ho sleduje?

Štramák má na neřízeném tahu městem v patách soukromé detektivy. Oblíbená slovenská kapela Polemic se spojila s Matějem Ruppertem a ten v novém videoklipu ke společné písni vymetá nejen pražské bary.

Text nové skladby Štramák napsal Michal „Mickey“ Novácky. „Refrén v češtině se mi sám dral na jazyk při představě týpka, kterého má ve svojí blízkosti asi každý. Věčně obutý v toulavých botách, s ambicí užívat si život ve stylu Chyť mě, když to dokážeš. O to víc jsem rád, že Matěj okamžitě kývl na nabídku hostování,“ říká Novácky, kytarista skupiny Polemic. Spolupráci s Ruppertem si pochvaluje: „Ke zpěvu přistoupil kreativně, po jeho nahrávání jsme si v Bratislavě užili super večer při soukromé degustaci vín.“

Klip je pojatý jako mikro detektivka. Ruppert v něm hraje floutka a vymetače barů, o kterém píseň pojednává. Roli dostala i Ruppertova manželka Tereza, která je mimochodem jedním z důvodů, proč zpěvák Monkey Business na spolupráci kývl. Polemic po bratislavském nahrávání písně přijeli videoklip natáčet na oplátku do Prahy. A tak se v něm mihne Staroměstské náměstí, Vltava i Karlův most. Členové kapely si zahráli několik menších rolí vyšetřovatelů, detektivů i náhodných turistů.

„Když se mi chlapci ozvali, největší radost měla moje paní, která je fanynka Polemic. Tím pádem bylo jasné, že do téhle spolupráce rád půjdu. Vcítit se do pěvecké i herecké role Štramáka bylo jednoduché, vždyť my muzikanti jsme zvyklí na určitou míru předvádění. Taky se rád hezky oblékám, takže kromě postelových a mačovských scén jsem hrál taky trochu sám sebe,” směje se Matěj Ruppert, který v písni Polemic hostoval už na desce Hey! Ba-ba-re-bop!, kterou skupina slavila čtvrtstoletí. 

„Matěj propařil noc, vzbudil se na hotelovém pokoji s dívkou a je mírně překvapen,“ nastiňuje režisér David Mencl, který s oblíbenou ska kapelou spolupracoval poprvé, příběh klipu. „Polemic se jako detektivové následně vydají do staré Prahy, kde Matěj pokračuje v rebélii, aby ho fotili a získali tak důkazy pro jejich šéfa, hlavního vyšetřovatele.“ Odhalení, kdo po onom štramákovi na tahu pátrá, učiňte sami. „S kapelou a Matějem se mi pracovalo moc hezky. Kluci jsou sympatičtí na place byla legrace, i když natáčení trvalo patnáct hodin, tak jsme si ho všichni užili.”

„Koncertní léto je v plném proudu,“ lákají Polemic na živé setkání na koncertech, které mají naplánované na Slovensku i v České republice. „Pořád se nemůžeme nasytit koncertů a festivalů. Samotné nás nejvíc překvapilo, že nám i to cestování chybělo," dodává trumpetista Peter „Petko“ Opet.

Část týmu, který se podílel na natáčení videoklipu k písni Štramák