Obrázek k článku VIDEO: Konec romantiky. Chinaski překvapili sadomasochistickým klipem
| Lukáš Rešl | Foto: Michal Skořepa

VIDEO: Konec romantiky. Chinaski překvapili sadomasochistickým klipem

Populární kapela, která má na kontě řadu lovesongů, překvapila videoklipem k písni Mám chuť zlobit z posledního alba Frihet. V něm rozjíždí bláznivý kolotoč plný alkoholu, roubíků i groupies. Klip, ve kterém nechybí ani rytíř a růžový králík, si prý natočila "pro radost".

Kolem Chinaski to opět hučí. Poté, co skupina k třicetiletému výročí ohlásila dva koncerty v pražské O2 areně a rozhodla se vydat speciální výroční album Rockfield, nyní vypouští do éteru klip Mám chuť zlobit. Písnička z doposud poslední vydané desky Frihet (2022) se tak dočkala poměrně peprného vizuálního zpracování.

V bláznivém klipu, který Chinaski natočili u sebe ve zkušebně, dělají kapele společnost i třeba stroze oděné společnice, které muzikantům nasazují roubíky. O jeho režii se postaral producent a hudebník v jedné osobě Michal Skořepa. „Mám chuť zlobit se během loňského léta stala hymnou všech, kteří se chodí na naše koncerty bavit. A baví i nás. Proto jsme se rozhodli oslovit režiséra Michala Skořepu, jehož pojetí klipů nás neskutečně baví a přišlo nám, že právě on je pro tuto píseň nejlepší volbou,“ napsala kapela do popisku videa na YouTube s tím, že si klip natočila pro radost.

V hustě obsazeném videu si zahrály také dcery a manželka zpěváka Michala Malátného. Dále také věrní fanoušci a kamarádi kapely, mezi kterými nechybí ani František Černý z Čechomoru. Právě jeho tvář byla odhalena až v druhé polovině stopáže, kdy ze sebe sundal masku obřího králíka, jenž na kapelu do té doby mířil samopalem. Ještě předtím se v příběhu objevuje i rytíř, který mečem nabodne akustickou kytaru… Zkrátka, pořád se tu děje nějaká neplecha.

Chinaski zde naprosto upustili fantazii a společně se Skořepou vydali svůj nejspíš nejodvážnější videoklip. Zdá se, že oslavy třicetin si hodlají užít.