Obrázek k článku VIDEO: Billie Eilish se nedá přejet. Má totiž dohodu o mlčenlivosti
| boi

VIDEO: Billie Eilish se nedá přejet. Má totiž dohodu o mlčenlivosti

NDA je pátý singl z druhé desky devatenáctileté zpěvačky. Ta pod názvem Happier Than Ever vychází již 30. července.

Zvukově se Billie Eilish v temné, elektronické skladbě vrací k náladě svého debutu. Skladba NDA znovu vznikla v produkci jejího bratra Finnease a společně ji i napsali. Jde o přesně ten podivný, trochu zvrácený a temný pop, který z Eilish udělal nejsledovanější zpěvačku planety. Šeptání a minimalistické postupy prostupuje všudypřítomná vnitřní tenze a charisma.

A výsledkem je skladba, která je nesmírně tichá i hlasitá zároveň. Billie Eilish se v ní vypořádává s přívalem slávy a typickými problémy, které dostihnou celebrity, jež zažívají pocity osamění, přestože jsou všem na očích. „Nemohls mě zachránit, ale nemůžeš mě nechat jít,“ zpívá  sugestivně. 

Atmosféru skladby, jejíž název je právnickou zkratkou pro Non-Disclosure Agreement, tedy dohodu o mlčenlivosti, dobře dotváří také klip, který  sama režírovala. Natočený je na jediný záběr, během nějž na tmavé silnici míjí chodci i rychle jedoucí auta.

Hudebně ani vizuálně nejde o žádnou naleštěnou předvádivost, NDA zraje postupně a má silné vnitřní kouzlo a v kontextu současného popu také rozpoznatelnost. I proto se zatím zdá, že na druhém albu zůstane Billie Eilish díky své přirozenosti podobně „nesestřelitelná“ jako v tomto klipu.