Obrázek k článku VIDEO: Aiko vydala videoklip k singlu I Want To Be Perfect a zve na Kampu
| Šárka Hellerová | Foto: David Poláček

VIDEO: Aiko vydala videoklip k singlu I Want To Be Perfect a zve na Kampu

Ve čtvrtek 3. března se koná na pražské Kampě benefiční koncert Kultura pro Ukrajinu. Vystoupí na něm i zpěvačka Aiko, která koncem února vydala další ze svých dotažených videoklipů. Tentokrát ke skladbě o perfekcionismu.

Podívejte se na nový klip Aiko. Natočila ho ke skladbě I Want To Be Perfect a navazuje jím na svou tradici singlů, které jsou fantastické nejen po zvukové, ale i vizuální stránce. „Je to velmi osobní píseň. Jsem jedináček, a tak když jsem byla malá, cítila jsem od okolí vysoká očekávání. To v člověku zůstává a doteď sama na sebe kladu vysoké nároky” popisuje zpěvačka a autorka textu písně.

Singl produkoval Steven Ansell z kapely Blood Red Shoes, s nímž Aiko spolupracuje na více skladbách ze svého připravovaného alba. „Rozhodli jsme se přidat rockové vlivy a tvrdší kytary, ale zůstat u známého zvuku Aiko s jemnějšími, atmosférickými vokály.” komentuje producent novinku. 

V klipu, který se natáčel v sochařském studiu Akademických výtvarných umění v režii Filipa Knolla, si zahrála i Emma Smetana a Jordan Haj, kteří v klipu symbolizují prefekcionismus.

V březnovém Headlineru vyjde rozhovor s Aiko, která se narodila v Rusku a žije v České republice. Je o studiu v Londýně, připravované desce, nebo právě i o perfekcionismu. „Rozhodla jsem se, že další album vydám až na podzim. Čas, který jsem získala vydáním české písně a nového singlu I Want to be Perfect, využiji k tomu, že na album přidám ještě několik čerstvých písní. To je můj aktuální plán. Nedávalo mi smysl všechno vyhodit na začátku roku a pak nebýt aktivní,“ odhaluje v chystaném článku zpěvačka, co letos chystá.

A nyní ještě pozvánka na čtvrteční akci: Jejím cílem je vybrat peníze na podporu Ukrajiny a připomenout si, proč je svoboda tak zásadní a křehká věc. K jeho poselství se přihlásily stovky festivalů, divadel a dalších kulturních institucí. Program začíná v 18 hodin a vystoupí zde mimo jiné i Aiko.