Obrázek k článku The Atavists pokřtí rockové album loňského roku. Přizvou i Lenku Dusilovou
| Redakce | Foto: Jan Nožička

The Atavists pokřtí rockové album loňského roku. Přizvou i Lenku Dusilovou

Deváté narozeniny časopisu Headliner, které se chystají na 9.3. v pražské Malostranské Besedě mají další speciální bod programu. The Atavists na nich pokřtí své třetí album Prettier Than You. To jsme v bestofce Headlineru označili za jedno z nejlepších rockových alb uplynulého roku.

„Rozhodli jsme se, že na křtu přehrajeme celé album od začátku do konce,“ říká bubeník The Atavists Adam Jánošík. Na pódiu by neměli chybět ani někteří hosté, kteří kapele s nahrávkou pomohli. „Zazpívat dorazí i Lenka Dusilová, která nám na desce hostuje,“ dodává Jánošík.

„Deska je nabitá hutným kytarovým a přímočarým zvukem. Baví mě, kam to tihle kluci v čele s Adamem Krofianem posouvají,“ psal ve výročním best of Headlineru o albu Prettier Than You vydavatel Headlineru Dany Stejskal. „V kontextu české rockové produkce nemá obdoby. A zejména ty pasáže, kdy se The Atavists utrhnou od jasných forem a začnou hrát s riffy a nápady přebíjenou, jsou nesmírně osvěžující,“ sdílel s ním nadšení i Honza Vedral.

Album nedávno zaujalo i Českou hudební akademii, The Atavists jsou za něj aktuálně nominovaní na cenu Anděl v kategorii rock. Narozeniny Headlineru tak budou první příležitostí si naživo poslechnout všechny písničky z nahrávky, které rezonuje. 

O desce hovořil frontman Adam Krofian i v titulním rozhovoru Ondřeje Bezra v lednového vydání Headlineru.  „Vydali jsme Lo-Fi Life, dostali jsme za něj dva Anděly a já si říkal: Tak, a další deska bude úplně jiná. Budou tam samé synťáky, a když už tu a tam kytara, tak úplně bez zkreslení. Kapela si zachová ksicht, ale jinak to bude ta nejčistší deska na světě,“ popisoval Krofian původní záměr. „No, a pak jsme vyměnili sestavu, protože jsme měli ponorku, pak přišel covid a celé se to úplně otočilo, takže výsledek je skoro úplný opak té původní představy.“

Nebude to jediné překvapení večera. Narozeninová oslava Headlineru se jako vždy pro návštěvníky zdarma a odehraje na dvou scénách v Malostranské Besedě. Krom The Atavists zahrají Circus Ponorka, James Harries a November 2nd. „Jako vždy to bude neformální večírek s hudbou, o které rádi píšeme. Naše poděkování čtenářům, že nás čtou a muzikantům, že máme pořád o čem psát. V Besedě se může stát cokoliv," podotýká šéfredaktor Headlineru Honza Vedral.

„Letošní ročník jsme si dramaturgicky udělali tak trochu pro sebe, prostě spousta kytar v ruzných podobách a spousta našich muzikantských kamaradů. Letos očekávám vyjímečný poklidný večírek, s předsevzetím „do půlnoci doma“, vzkazuje svým přátelům a čtenářům Headlineru vydavatel Dany Stejskal. Uvidíme jak se tato slova naplní…