Obrázek k článku VIDEO: Tajemná nevěsta na Karlově mostě. Rockoví bratři Palaye Royale milují Prahu
| Dominika Fuchsová | Foto: Rock for People

VIDEO: Tajemná nevěsta na Karlově mostě. Rockoví bratři Palaye Royale milují Prahu

Praha už okouzlila mnoho umělců. Nyní jejímu kouzlu podlehli Palaye Royale, svůj nový videoklip natáčeli v jejích kulisách. Americko-kanadská trojice, kterou tvoří bráchové Sebastian, Emerson a Remington Kropp, u nás zahájí turné k novému albu Fever Dream, jímž své oblíbené město oslavují.

Minulý rok Palaye Royale přivezli do Česka svou show dokonce dvakrát. Nadupaný koncert odehráli v březnu a o půl roku později, v srpnu. Nechyběly dlouhé fronty nedočkavých fanynek a fanoušků před halou už od brzkých ranních hodin a sál otřásající se zvuky rockových až punkových riffů a emotivních textů. Již po čtyřech měsících se nyní kapela vrátila do Prahy, kde tráví dokonce dva týdny před plánovaným koncertem.

„Na Praze milujeme architekturu, kulturu, lidi. Myslím, že jsme ji nějak chtěli oslavit albem Fever Dream,“ popsal Emerson v rozhovoru pro Headliner. „Městům, která nám kdy prokázala lásku, ji chceme vrátit. U vás jsme vyprodali svůj první koncert v aréně. Byl to speciální moment a obrovský mezník v naší kariéře. Moc si toho vážíme,“ doplnil bratra Remington.

V rozhovoru naznačili i inspiraci pro svou tvorbu. Praha se vyjímá nejen na přebalu jejich nové desky, ale i v některých videoklipech. Zahrála si například ve videu k písni Broken. „Chtěli bychom udělat akustický koncert na Karlově mostě,“ popisoval Emerson v rozhovoru minulý rok a jeho slova nevyšla zcela naprázdno. Rocková trojka zde natočila svůj další „pražský“ videoklip k písni Oblivion. Kromě Karlova mostu v jeho černobílých záběrech vzdává hold i dalším zákoutím hlavního města.

V pátek 20. ledna představí Palaye Royale v Malé sportovní hale především novou desku Fever Dream, která vyšla na konci minulého roku. Možná se ale fanoušci dočkají i překvapení, třeba v podobě coveru písně The Eleanor Rigby od The Beatles. Na pátečním koncertě v Malé sportovní hale se kapela představí společně s energickou britskou partičkou Yonaka.