Obrázek k článku Strhané rysy. Pekelná show. Ozzy se po operaci alespoň na chvíli vrátil na pódium
| Jarda Konáš | Foto: Profimedia

Strhané rysy. Pekelná show. Ozzy se po operaci alespoň na chvíli vrátil na pódium

Zpěvák vystoupil během závěrečného ceremoniálu Her Commonwealthu. Doprovodil ho parťák Tony Iommi z Black Sabbath.

Na začátku léta prolétla hudebním světem zpráva, že se Ozzy Osbourne podrobil operaci a čeká ho rekonvalescence. „Zákrok rozhodne o jeho osudu na zbytek života,“ řekla tehdy novinářům manželka Sharon. Bližší informace už nikdo nesdělil, bulvár ale s odvoláním na své zdroje tvrdil, že se Ozzy podrobil operaci zad a krční páteře.

Jeden z otců zakladatelů metalu evidentně v rámci rekonvalescence dělá takové pokroky, že se už může vrátit na pódium. 8. srpna vystoupil na závěrečném ceremoniálu Her Commonwealthu. Odehrál se v jeho domovském Birminghamu, což Ozzy už z pódia dojatě komentoval: „Miluju tě, Birminghame, je skvělé být zpátky!“ Vystoupení trvalo pouhé tři minuty, ale fanouškům to stačilo. Ozzy totiž zazpíval s kytaristou Black Sabbath Tony Iommim a společně zahráli slavnou Paranoid. Zbytek sestavy doplnili doprovodní muzikanti Ozzyho kapely a Black Sabbath Adam Wakeman a Tommy Clufetos.

Hodnotit vystoupení nemá moc smysl, kolem šlehaly ohně, Ozzy vypadal sešle, ale nadšeně. Důležitý je hlavně signál, že v sobě už dokázal posbírat dostatek sil, aby se vrátil na pódium. Plnohodnotný koncert čeká české fanoušky 19. května v pražské O2 areně. Přejme Ozzymu do té doby uzdravení a návrat v plné síle!