Obrázek k článku "Je to vzrušující." Stranger Things vrátily do hitparád 37 let starý hit Kate Bush
| Michael Švarc | Foto: EMI Records

"Je to vzrušující." Stranger Things vrátily do hitparád 37 let starý hit Kate Bush

Nová řada seriálového hitu Stranger Things na Netflixu přinesla i jedno hudební překvapení. Poté, co v jedné scéně zazněla píseň Running Up That Hill od Kate Bush, je o skladbu nebývalý zájem. Nejenže se probojovala do první desítky v britské hitparádě, ale boduje i na Spotify.

Nejznámější píseň Kate Bush se do hitparády znovu probojovala 37 let po vydání. Do britského žebříčku vstoupila na osmé pozici. „Možná jste zaregistrovali, že na Netflixu nedávno vyšla první část nové série fantastického a chytlavého seriálu Stranger Things. Její součástí je i píseň Running Up That Hill, která dostala úplně nový život, a to díky mladým fanouškům, kteří seriál milují - já ho taky miluju,“ napsala v neděli Kate Bush na svých webových stránkách.

Původní oficiální video k singlu Running Up That Hill 

„Díky tomu se Running Up That Hill dostává do žebříčků po celém světě a do britské hitparády vstoupila na osmém místě. Je to vzrušující,“ nechala se slyšet zpěvačka, která naposledy živě vystoupila v roce 2014 v Londýně - tehdy to bylo navíc poprvé od roku 1979. „Děkuji všem, kteří píseň podpořili. Se zadrženým dechem čekám na červenec na zbytek série,“ uzavřela hudebnice.

Podle BBC se song Running Up That Hill stal také čtvrtou celosvětově nejposlouchanější skladbou na Spotify, prvenství podle Guardinu získal v Británii a USA. Předčil tak i Harryho Stylese. Naposledy se hit Kate Bush dostal do hitparády v roce 2012, kdy zazněl na zakončovací ceremonii olympijských her v Londýně.

Seriál Stranger Things je hitem Netflixu už od uvedení první série z roku 2016. První část čtvrté řady, která měla premiéru na konci května, však zlomila na streamovací službě rekord coby nejsledovanější anglické dílo. Skladba Running Up That Hill hraje klíčovou roli pro jednu z postav a její motiv se v sérii několikrát opakuje.

Takhle ďábelsky zní Kate Bush ve Stranger Things