Obrázek k článku VIDEO: Štěstí přetavené v hněv. Novinka Karin Ann představuje kytarovější zvuk
| Šárka Hellerová | Foto: SarahShots

VIDEO: Štěstí přetavené v hněv. Novinka Karin Ann představuje kytarovější zvuk

Slovenská zpěvačka Karin Ann na novém singlu we’re friends, right? spolupracovala s týmem snů. Prvotní hudební aranž ji pomohl rozvinout spolupracovník Green Day i Rolling Stones Chris Lord-Alge. Klip, jehož scénář si vymyslela, ztvárnil italský režisér, který pro Måneskin natočil video k hitu I Wanna Be Your Slave.

Pokud jste náhodou devatenáctiletou Karin Ann ještě nezaznamenali, rockově laděná píseň we’re friends, right? vás pravděpodobně donutí ji objevit. Na první poslech poměrně strhující skladba přitom znamená pro zpěvačku přelom v hudebním směřování. „Na prahu mezi mými teenagerskými lety a dospělostí cítím, že moje nové zkušenosti a vývoj přinášejí do mého života změny. A ty se odrážejí i v tom, jak dělám hudbu nebo jak vypadám,“ vysvětuje Karin Ann. Na novince stejně jako na dřívějších skladnách spolupracovala se slovenským hudebníkem Tomi Popovičem, ovšem producenta Yungbluda, s nímž se spojila při nahrávání debutového EP Lonely Together, vyměnila za již zmíněného pětinásobného držitele Grammy Chrise Lorda-Algeho.

Po předchozích skladbách, v nichž řešila společenská i osobní témata, jako jsou genderová rovnost či duševní zdraví, přichází s dalším silným námětem. Zpívá o tom, že toxický vztah se jen těžko promění v ryzí přátelství. Mnohem spíš vás takové „přátelství“ bude vnitřně týrat i nadále. „Někdy, když je vztah toxický a vy se rozhodnete jej ukončit, nechcete druhou osobu ztratit úplně a pokusíte se být přáteli. Obvykle to nefunguje a vede to k tak silným emocím, že je potřebujete vykřičet, abyste se mohli pohnout vpřed,“ říká hudebnice a její skladba budiž důkazem, že se jedná o silné emoce s potenciálem inspirovat správně naštvanou písničku.

Za režisérem Simonem Bozzellim, jehož videoklip pro Måneskin vidělo 60 milionů lidí, Karin Ann přišla s jasným námětem, na který on reagoval kladně: „OK, pojďme na to," zavelel.„Věc, které si na ní cením nejvíce, je obrovský respekt a důvěra, kterou měla na natáčení. I když to byl její nápad, nechala mě, abych to udělal vizuálně po svém,“ pochvaluje si Bozzelli. S Karinn Ann v klipu, jenž se natáčel v Římě, hraje britská tiktokerka Whatsername (@whatsername1.0).

První pražský koncert Karin Ann je naplánován na 8. prosince ve Futurum Music Baru. Vstupenky jsou v prodeji zde.

Výtežek z koncertu bude darován organizaci Amnesty International Česká republika na boj za lidská práva, a především podporu práv žen a menšin, do které se Karin Ann dlouhodobě zapojuje. Letos se mimo jiné objevila v kampani EQUAL od Spotify a zaujala svým projevem o právech LGBTQ+ při vystoupení v polské národní televizi. Příští rok zpěvačku, která se letos po boku Maccy Wilese objevila i na festivalech Reading a Leeds, můžete vidět i v Paříži, Bruselu, Berlíně či v Mnichově, kde vystoupí s anglickým písničkářem Alfiem Templemanem.

Generace Z potřebuje realitu. Čtěte velký rozhovor Honzy Vedrala s Karinn Ann