Obrázek k článku Southpaw jsou po deseti letech zpátky. Poslechněte si comebackové album
| Honza Vedral | Foto: Facebook

Southpaw jsou po deseti letech zpátky. Poslechněte si comebackové album

Sedmé studiové album průkopnické pražské indie popové kapely se jmenuje I’m really gonna miss these songs when I’m dead. Z původní sestavy v kapele zůstala pouze ústřední skladatelská dvojice Jiří Burian a Karel Havlíček.

Podle fotek, které zveřejnili na svém Instagramu, si další muzikanty „vypůjčili“ z kapel, které Southpaw svou hudbou k mnohému inspirovali. Na kytaru hraje Martyn Starý z Wyfe, na baskytaru Jan Mišák z No Distance Paradise a na bicí Petr Hataš z The Switch.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jiří Burian (@jiriburian)

„Těšte se na desku, která vás vrátí do doby, kdy jsme si užívali celý alba a ne jenom singly, kdy songy v sobě nesly silnou emoci melancholie a vášeň a měli jsme chuť si je pouštět znova a znova (s timhle pocitem jsme to album psali a takhle na mě působí)“ uvedl album na svém Instagramu frontman Jiří Burian, který tak po čase sympaticky přešaltoval z komediálního úšklebku Kapitána Dema. Podle prvního poslechu se to totiž povedlo. Fanoušci Southpaw na desce najdou podobné ingredience, jako před deseti lety. Jen možná ještě přibylo melancholie. 

O comebackovém albu jsme poprvé informovali už v květnu 2018. „Už zhruba po dvou letech od rozpadu jsem tajně doufal, že se Southpaw jednou vrátí. Za tu dobu vznikly v podstatě dvě desky, které jsme nikdy nevydali,“ říkal tehdy Burian. Vydání alba plánované na podzim 2018 se nakonec téměř o tři roky posunulo. Už letos v dubnu Soutpaw oznámili, že comeback bude se vším všudy a plánují tedy i návrat na koncertní pódia.