Obrázek k článku Do vlastních řad. Linkin Park opět oživí hlas Chestera Benningtona
| Jarda Konáš | Foto: James Minchin

Do vlastních řad. Linkin Park opět oživí hlas Chestera Benningtona

Píseň vznikla během příprav desky One More Light. Kapela už dokonce vypustila krátkou ukázku.

Letí to šíleně, od smrti Chestera Benningtona letos uběhne už sedm let. Pouhé dva měsíce před jeho sebevraždou vydali Linkin Park poslední studiovku One More Light. A během příprav této desky vznikla i skladba Friendly Fire, což v češtině znamená palba do vlastních řad.

Na desku se nakonec nedostala, zůstala však v archivu a Linkin Park se rozhodli ji letos vydat. Sice nevíme přesně kdy, ale kapela na síti X zatím zveřejnila alespoň půlminutovou ukázku. Už z ní se dá odhadnout, že to bude pro fanoušky doják. Slyšet znovu frontmanův hlas, navíc v nikdy předtím nevydané písni, je opět silný moment.

O písni se ovšem už nějaký čas vědělo. Když Mike Shinoda během covidu streamoval na Twitchi, během chatu s fanoušky se rozpovídal: „Měli jsme jednu písničku, vyloženě One More Light písničku. Na mix jsme měli víc skladeb, než se dostalo na desku, míchali jsme i další písně jen abychom slyšeli, jak sednou a tak. Nebo jestli je můžeme použít jako B-side singlu a Friendly Fire byla takovou písní.“

Tak pravil Shinoda během jednoho streamu uprostřed roku 2020. Teď už víme, že se fanoušci dočkají plnohodnotného vydání.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený LINKIN PARK (@linkinpark)