Obrázek k článku Podmanivé divadlo ve dvou. Royal Blood míří poprvé do Prahy
| Jarda Konáš | Foto: Tom Beard

Podmanivé divadlo ve dvou. Royal Blood míří poprvé do Prahy

Britská rocková senzace u nás poprvé odehraje samostatný koncert. 11. července je čeká open air koncert v Ledárnách Braník.

Royal Blood navazují na tradici slavných rockových dvojic. Můžou připomínat White Stripes nebo Black Keys, přesto je nekopírují. Zpěvák Mike Kerr předvádí divočejší hlasovou ekvilibristiku a u bicích Bena Thatchera si jeden nemůže být jistý, do čeho to zlomí v příštím taktu. A stejně nepředvídatelní umí být na deskách. Na tři roky staré Typhoons překvapili příklonem k elektronice a tanečnějším rytmům, na loňské Back to the Water Below si zase hráli s košatým zvukem a několika hudebními vrstvami.

Předchozí album Typhoons se do historie Royal Blood zapsalo jako to, jež ukončilo jeden velký rokenrolový večírek, přesto se o něm mluvilo jako o nejlepším  v historii kapely. Kerr před jeho vznikem začal abstinovat. Hudba, kterou poté s kapelou vytvořil, překvapila tanečním rytmem, jímž tepou i některé skladby na novince Back to the Water Below. Ta je pro změnu první, jejíž produkci si dvojice nechala kompletně ve vlastních rukou.

„S Benem se známe velmi dobře a tahle deska vypráví o vzájemné upřímnosti. Produkování vlastní hudby nás nutilo dělat věci, které k nám přirozeně přicházely. Producent někdy, ačkoli s dobrými úmysly, člověka tlačí do oblasti, do níž by se normálně nevydal. Může to samozřejmě vést k pokroku, ale pro nás je také důležité dělat věci, které bychom dělali sami od sebe,“ vysvětloval Kerr, který uvedll, že jim k odvaze pustit se do nahrávání bez externího producenta pomohly roky zkušeností, které potvrdily, že jejich úspěch není jen náhoda. „Kdykoli děláme něco opravdu upřímného, je to hudebně velmi silné. Chce to o tom moc nepřemýšlet.“ Více si o jejich loňské desce můžete přečíst zde. 

Právě nejnovější desku, ale samozřejmě i své starší skladby, přijedou Royal Blood představit do Ledáren Braník, kde vystoupí 11. července. Setlist samozřejmě prošpikují i písněmi ze starších desek. „Je fascinující, jak podmanivé divadlo se dá předvést pouze ve dvou lidech,“ psali jsme předloni o vystoupení Royal Blood na festivalu Rock for People.

Letos se dvojice pocházející z anglického Worthingu vrátí s plnohodnotným samostatným koncertem.