Obrázek k článku Jared Leto vyšplhal oznámit turné Thirty Seconds To Mars na vrchol Empire State Building
| Lukáš Rešl | Foto: Renan Oztruk

Jared Leto vyšplhal oznámit turné Thirty Seconds To Mars na vrchol Empire State Building

Kalifornští rockeři vystoupí i v České republice, a to po více než šesti letech. Vrací se do stejného prostoru, kde jsme je mohli vidět naposledy, tedy do holešovické Sportovní haly Fortuna. Zahrají zde 15. května 2024 v rámci světového turné Seasons World Tour 2024.

Oscarový herec, muzikant a vášnivý lezec Jared Leto oznámil světové turné ve velkém stylu – při horolezeckém výstupu na špici Empire State Building. „Jako vášnivému horolezci mi Empire State Building a oznámení tour přináší pocit, že všechno je možné, pokud se o to pokusíme,” řekl Leto ke způsobu, jakým kapela dala světu vědět o nadcházejících dvaceti osmi koncertech v Evropě a dalších v Latinské Americe, Evropě, Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu.

Svůj malý rodinný projekt Jared a Shannon Leto založili v roce 1998 a za tu dobu stačili nahrát šest řadových desek. Poslední z nich vydali v září letošního roku, jež dostala dlouhatánský titul It's the End of the World but It's a Beautiful Day (2023). A právě k ní nyní chystají velkolepé turné.

Ke konci světa, jak název alba napovídá, zatím ještě nedošlo a skupina naopak zahájila novou etapu. Po odchodu kytaristy a letitého člena skupiny Tomo Miličeviće už na to v kapele zůstali Jared s Shannonem sami, což se pochopitelně podepsalo i na zvuku právě poslední desky. Z ní, jak píše ve své recenzi Liv Boková, totiž nejvíce vyčnívá hit Stuck, který zcela přebijí celý zbytek desky, která má ostatně stopáž pouze něco přes půl hodiny. „Na první pohled zaujmou poetické názvy skladeb, které na sebe také tematicky hezky navazují. Situace mířící k zániku světa se vyvíjejí a gradují, což se žel o hudbě na albu říct nedá. To, co by mělo být vyvrcholením, zlatým hřebem, dokonalou tečkou, je totiž hned na začátku. Stuck!”

Právě Stuck a mnoho dalších hitů jako The Kill, This is War nebo Attack si fanoušci Thirty Seconds To Mars budou moci užít již za necelého půl roku.