Obrázek k článku Pink Floyd stahují svou hudbu ze streamovacích služeb v Rusku a Bělorusku
| Šárka Hellerová | Foto: Warner Music

Pink Floyd stahují svou hudbu ze streamovacích služeb v Rusku a Bělorusku

Kromě nahrávek Pink Floyd od roku 1987 do současnosti stahuje jako vyjádření solidarity s Ukrajinou David Gilmour i svou veškerou sólovou tvorbu.

Ze všech digitálních platforem v Rusku, které napadlo Ukrajinu a v Bělorusku, které dovoluje Putinovi využívat k útokům své území, zmizí alba A Momentary Lapse of Reason z roku 1987, The Division Bell vydané v roce 1994 a The Endless River z roku 2014, plus čtyři sólová alba Davida Gilmoura. 

„Ruští vojáci, přestaňte zabíjet své bratry. Tato válka nebude mít vítěze. Má snacha je Ukrajinka a moje vnučky chtějí navštívit a poznat svou krásnou zemi. Putin musí jít,“ napsal Gilmour již 1. března na Twitteru.

„Jsem znechucen Putinovou invazí na Ukrajinu. Podle mého názoru je to zločinná chyba, čin gangstera, a je třeba uzavřít okamžité příměří,“ napsal v otevřeném dopise devatenáctileté fanynce z Ukrajiny Roger Waters, který skupinu Pink Floyd opustil již v roce 1985. Alina Mitorfanova se na něj obrátila s tím, že nechápe, jaktože se jako někdo, kdo napsal tolik protiválečných textů, dosud nevyjádřil. „Sdělte světu, jaký je váš postoj,“ vyzvala ho.

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.