Obrázek k článku Peklo vánočních písní #6: Ježíšku, chraň nás před Bagárovou a její kolonou mysli
| Daniel Mohr | Foto: Monika Bagárová press

Peklo vánočních písní #6: Ježíšku, chraň nás před Bagárovou a její kolonou mysli

Již třetí sezónu jsem Ježíškovým pomocníkem a za tu dobu mě potkalo mnohé. Mistr kýče Pavel Callta, striptér Sámer Issa, tančící Andrea Verešová, Tereza Borhyová či rodinný podnik u Hložků. Ti všichni se z plných sil snažili natočit ten největší vánoční brak. Na scénu však nastupuje Monika Bagárová. Nová šampionka.

Za poslední tři roky jsem si vždy u stromečku z celého srdce přál, aby tento den nikdy nenastal. Den, kdy budu muset několik dlouhých minut zápasit se svou příčetností u skladby, která mi bude chtít ze všeho nejvíc psychicky ublížit. Na rovinu přiznávám, že po prvním poslechu nejnovějšího nečinu Moniky Bagárové jsem chtěl praštit s hudební novinařinou. Jen proto, abych si tuhle skladbu již nemusel pustit znovu.

Nakonec jsem si však tepnu neprořízl, navlékl brnění a párkrát si Kolonu mysli (vysvětlím) ještě pustil. Mám přece poslání! (A ta píseň má mimochodem taky poslání - charitativní. Podpora dětského domova ji šlechtí.)

V duchu nosné myšlenky celé skladby, tedy Co víc si přát, jsem se rozhodl vyslovit svých pár přání na adresu samotné zpěvačky:

Milý Ježíšku, z celého srdce si pod stromečkem přeji, aby si Monika Bagárová přestala hrát na Mariah Carey s devadesátiprocentní slevou. S každou její virgulí se totiž současně protáčí i panenky samotného posluchače. Také bych Tě poprosil, abys samotné zpěvačce dal dar výslovnosti. Kdybys na to myslel už dříve, nenastala by totiž záměna: koho na mysli a kolona mysli. Slyšíš to v tom refrénu taky, viď?

Nebo by možná pomohlo angažování příčetného textaře? Jeden by totiž mohl tvrdit, že angažování tiktokové hvězdičky a autorky dvou fantastických skladeb bude stačit. Nebo to je tím, že textařka je Slovenka? Myslíš, že proto je všude o slabiku navíc? Ale jak to, že to nikomu nevadí? Myslíš, že člověk, který chce vyprodat O2 arenu ani nezná základní hudební principy či všeobecné hudební zásady? No nic, nechme tohle téma stranou. Tohle přeci nemůže být pravda. Že ne?

Dále si také Ježíšku přeji, aby si Monika zašla k doktorovi. Má nejspíš rýmu. Já chápu, že má moc práce, vydává desku za deskou a tak dále. Ale to její „ž“, to se fakt nedá, promiň. Já jsem jednou takhle neléčil rýmu a vyklubal se z toho zánět dutin. To ti je pak musí sekat, a to není nic příjemného.

No nic Ježíšku, snad mi tato přání vyplníš. Byl jsem fakt hodný. Já si jdu dát láhev červeného, abych to přepil.

Veselé Vánoce a kolona mysli všem!