Obrázek k článku Pearl Jam mají před pražským koncertem problémy. Náhle zrušili vystoupení ve Vídni
| Jarda Konáš | Foto: Danny Clinch

Pearl Jam mají před pražským koncertem problémy. Náhle zrušili vystoupení ve Vídni

Za smutek rakouských fanoušků můžou problémy zpěváka Eddieho Veddera, který si v Paříži poškodil hlasivky.

„Kvůli extrémním podmínkám během venkovního koncertu v Paříži (vedro, prach a kouř z požárů) došlo k poškození hlasivek našeho zpěváka Eda Veddera. Byl pod dohledem lékařů a léčil se, ale jeho hlasivky se nestihly uzdravit. (…) Moc nás to za celou kapelu mrzí, hledali jsme možnosti, jak vystoupit. Ed chtěl vystoupit. Ale v tuhle chvíli na to prostě nemá hlas.  Je nám to velmi, velmi hluboce líto.“

Těmito slovy dnes Pearl Jam na svých sociálních sítích oznámili zrušení vídeňského koncertu jen krátce před jeho začátkem. Odehrát se měl v tamní Stadthalle. Podle plánu má následovat přesun do Prahy, kde skupinu čeká v pátek 22. července koncert v O2 Areně. Praha je předposlední zastávkou evropského turné, které se Pearl Jam chystají ukončit dvěma vyprodanými večery v Amsterodamu.

Podle informací českého pořadatele mohou tuzemští fanoušci Pearl Jam zatím zůstat v klidu. "Na pátečním koncertě se nic nemění. Od kapely máme zprávu, že se odehraje,“ uvedl pro Headliner Ondřej Pojzl z české pobočky koncertní agentury Live Nation. Eddie Vedder si hlasivky poškodil v neděli, kdy Pearl Jam vystoupili jako hlavní hvězdy závěru festivalu Lollapalooza.