Reklama
Obrázek k článku Ochlazení z Islandu. Návrat Of Monsters and Men na Metronomu dojímal
| Ondřej Kubín | Foto: Marek Reinoha

Ochlazení z Islandu. Návrat Of Monsters and Men na Metronomu dojímal

Indie folková kapela Of Monsters and Men přijela do Prahy se svými starými hity i povedeným novým albem, své prostřední desky spíš ignorovali. Jejich koncert byl v tom vedru chladivým pohlazením.

Reklama
Reklama

Islandská kapela Of Monsters and Men se poměrně nedávno probudila z několikaletého zimního spánku, po kterém loni vydala nové album All Is Love and Pain in the Mouse Parade a začala znovu koncertovat. Do Česka vrátila po dlouhých deseti letech, aby na festivalu Metronome zahrála své teprve druhé tuzemské vystoupení.

Hrálo se hodně právě z nové desky, na které se kapela vrátila ke své křehké severské poetice. Zazněl z ní třeba singl Television Love nebo písně Styrofoam Cathedral a Fruit Bat, které všechny hezky zapadly mezi materiál z průlomového prvního alba. Z toho se hrály velké hity jako Dirty Paws, Little Talks nebo King and Lionheart, které Of Monsters and Men proslavily a patřily jim i nejsilnější momenty koncertu. U nich se zpívalo, u nich se dojímalo. Druhé a třetí album naproti tomu dostaly v setlistu jen minimum prostoru.

Kapela do značné míry stojí na ústřední dvojici Nanna a Raggi, kteří oba zpívali a hráli na akustické kytary. Jejich hlasy se krásně doplňovaly, stejně dobře, ne-li lépe než na studiových nahrávkách. A vytvářely tu správnou intimní, hladivou atmosféru. Chtělo by se říci „hřejivou“, ale to vzhledem k aktuálnímu počasí není to správné slovo, spíše tedy příjemně chladivou. Snad na jejich příští koncert nebudeme muset čekat dalších deset let.

Of Monsters and Men, 21. červen 2026, Metronome Prague

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama