Obrázek k článku VIDEO: Velká prsa jsou skvělá, zpívá slepý frontman Rammstein
| Dód | Foto: Universal Music

VIDEO: Velká prsa jsou skvělá, zpívá slepý frontman Rammstein

Klip ke skladbě, s příznačným názvem Dicke Titten, z dílny režiséra Joerna Heitmanna nezachycuje jen idylku německého venkova pomocí vrstvených agrárních obrazů, výjevů z tradičních slavností, kyprých selek zdravého tyrolského venkova, pochodové dechovky, ale třeba i kapitolu o „crossdressingu.“

Aby toho ke kapele, která právě obráží evropské turné a před měsícem vydala úspěšné album Zeit, nebylo málo, uvedl mechanický kolos industriálního německého metalu včera klip k písni z nového alba - Dicke Titten. Název, a podstatná část obsahu písně, znamená v doslovném překladu ódu na „velké kozy.“ Ty zde ale nehrají roli nějaké povrchní vývojky erotické nálady upadající do nekorektního oslizlého porna, coby doprovodu k hudebně velmi zdařilé písni.

Obraz kyprého ženského poprsí zde funguje jako asociace zdravého, silného a váženého. Protagonisté, které jako obvykle ztvárnili členové kapely Rammstein, zase v rolích venkovanů s kloboučky se štětkou a alpskými koženými kalhoty, známými jako padací mosty, nevstupují do děje jako lačnící sexuální predátoři, což by se možná dalo očekávat.

Lindemann, v klipu slepý stařec, kterého na začátku videa vedou v slavnostním průvodu vesnicí s názvem Rammstein, vyjevuje posluchačům přání o tom, jak moc by si přál mít partnerku. Je mu ale jedno, zda bude chytrá, hezká, urozená, nebo bohatá, důležité je aby měla ty „velké kozy“, které v kontextu obrazů působí jako obraz toku veškerého života a zdraví obecně.

Podle diskusí fanoušků bylo však očekávání trochu jiné – mnoho z nich si myslelo, že se bude jednat o eroticky a sexuálně explicitní kousek ve střihu Pussy, kde vulgarismus a nekorektní přirovnání hrají podstatnou roli.

V závěrečných titulcích, kde na faráře procházející alpskou vesničkou ukazuje jedna z vesničanek obnažená ňadra, prosakuje zase další z veselých linek celého příběhu, podobná těm, které kapela ztvárnila v minulosti například v klipu k písni Ohne Dich – srážku něčeho puritánsky nezdravého s něčím přirozeně svobodným a nesvázaným.

Nakonec se díky tomu dá konstatovat fakt, že Rammstein natočili další videoklip, který obsahuje obraz nahých ženských ňader. Tenhle je však speciální nejen zasazením do alpské krajiny krve a mléka, ale také tím, že má ňadra v názvu i obsahu svého hlavního sdělení.

„Nejsem vůbec náročný / ale velká prsa by byla skvělá,“ sděluje v textu Lindemann, zpěvák nejslavnější kapely Neue deutsch härte (žánru nová německá tvrdost, v němž jsou Rammstein jedni z hlavních tvůrců), který letos v lednu oslavil padesáté deváté narozeniny.

Kapela aktuálně koncertuje v západní Evropě v rámci Europe Stadium Tour 2022, které zahájili dvěma vyprodanými koncerty v pražských Letňanech. Přečtěte si recenze na koncert v Prazealbum Zeit.