Obrázek k článku Ukrajinské popstars chtějí hrát s Edem Sheeranem přímo z okupovaného Kyjeva
| Šárka Hellerová | Foto: Press Antytila

Ukrajinské popstars chtějí hrát s Edem Sheeranem přímo z okupovaného Kyjeva

„Nebojíme se hrát pod bombami,“ vzkázali členové kapely Antytila, jež oslovila Eda Sheerana s dotazem, zda by se mohla 29. března na dálku zúčastnit velkého charitativního koncertu pro Ukrajinu v Birminghamu.

„Jsme připraveni,“ vzkázal apopulární ukrajináská skupina z fronty, kde momentálně brání Kyjev před ruskými okupanty. Příští týden by se ovšem ráda vzdáleně vzdáleně zahrála na britském Koncertu pro Ukrajinu, kde kromě Sheerana vystoupí například Emeli Sandé, Gregory Porter. Snow Patrol, Manic Street Preachers či Tom Odell.

 

Svou výzvu natočili na video ve zbroji v ulicích Kyjeva a sdíleli ji přes Facebook. „Ahoj Ede, zdravíme z Kyjeva. Jsme hudebníci ukrajinské kapely Antytila, jedné z nejpopulárnějších ukrajinských kapel. Máme hodně fanoušků z Ukrajiny i po celém světě. V době míru naše koncerty plnily stadiony. Tato válka změnila naše životy a nyní bojujeme se zbraněmi proti ruským okupantům,“ říká frontman kapely Taras Topolia a děkuje Britům za podporu. „Věřte mi, jsme za ni vděčný a vždy si to budeme pamatovat.“

V den, kdy se členové skupiny Antytila o koncertu dozvěděli, nabídli, že se skrz stream ke koncertu na chvíli připojí. „Svou hudbu budeme hrát v Kyjevě, městě, které se nevzdalo a nikdy nevzdá ruským okupantům. Vy budete v Birminghamu. Nebojíme se hrát pod bombami. Skrz hudbu chceme světu ukázat, že Ukrajina je silná a nepřemožený. Budeme bojovat a zpívat za vítězství před zraky celého světa, který nás podporuje."

Zatím není jasné, jestli se přenos realizuje.