Obrázek k článku NAŽIVO: Machine Gun Kelly se spustil z vrtulníku a strhla se zběsilá show
| Josef Vlček | Foto: Petr Klapper

NAŽIVO: Machine Gun Kelly se spustil z vrtulníku a strhla se zběsilá show

Kdo pamatuje Machine Gun Kellyho před pěti roky jako předskokana Linkin Park, musel být jeho letošním pražským koncertem překvapen.

Najednou viděl bohatě vypravenou show, která neměla nic společného s šedivou předehrou Linkinů. Změnila se i hudba, z kulometného rapera se stala pop rocková hvězda, která si jen tu a tam zarapovala. Samozřejmě s velkým gustem a brilantně.

Machine Gun Kelly je tedy po posledních dvou deskách něco mezi Linkin Park a Blink 182 nebo Green Day. Anebo také pod vlivem My Chemical Romance, jejichž reprodukovaným hitem Welcome To The Black Parade podívaná se zpěvy začala.

Colson Baker, jenž si nechává říkat podle slavného amerického gangstera Machine Gun Kelly, se pak nechal spustit v jakési kleci z modelu helikoptéry, visící nad pódiem, a spustil smršť skoro třiceti relativně krátkých, z devadesáti procent uřícených skladeb s chytlavými motivky a refrény, které občas nenápadně ukazovaly na inspiraci irskou lidovou hudbou. Anebo dětskými popěvky? Je to asi jedno, hlavní bylo, že jeho songy byly chytlavé, i když po hodině se monotónní rychlá tempa oposlouchala. Fyzický výkon, který při tom Em-Džej-Kej, jak ho vyvolávala nadšená plná hala, podal, byl strhující.

Ale takový fyzický výkon podala celá kapela včetně fantastického bubeníka, který k nadšení diváků předvedl snad nejzběsilejší bicí sólo, které je dnes na hudební scéně ke slyšení. Opravdu, není spravedlivé, že „světla reflektorů“ se až příliš soustředila na MGK, protože muzikanti vyzařovali přinejmenším stejnou energii jako frontman. Však také od prvního akordu úvodní Born With Horns zvedli diváky na tribunách ze sedadel a nenechali je ani na chvíli znovu usadit.

MGK hodně těžil z efektní scény v podobě černobílého schodiště, projekcí, ohňů a světelné podívané, přesně sladěné se strukturou písní. Co se těch týče, sjel skoro všechny své hity a celkem velkou část z alb Tickets To My Downfall a Mainstream Sell Out.  Zaujal i jeho společný výkon s Iann Dior v písni Fake Love Don´t Last. Mimochodem, Iann Dior předskakoval a nebylo to vůbec špatné.

Machine Gun Kelly je mnohem lepší naživo než na deskách. Uplatňuje své herecké nadání, umí komunikovat s lidmi. Koncert měl spád, i když občas trochu trhaný přílišným zpěvákovým žvaněním mezi písničkami. Ale při tom raperském, pěveckém a atletickém výkonu je pochopitelné, že si tím mohl tu a tam vydechnout.

Machine Gun Kelly
19. září 2022 – Sportovní hala Fortuna, Praha
Předkapely: Iann Dior, 44phantom
Hodnocení: 80%