Obrázek k článku NAŽIVO: Euforie na Beats for Love. S Davidem Guettou se festival protančil k rekordu
| Barbora Pačesová | Foto: Libor Ponca

NAŽIVO: Euforie na Beats for Love. S Davidem Guettou se festival protančil k rekordu

Jubilejní desátý ročník festivalu Beats for Love nalákal doposud největší množství fanoušků, přestože se o návštěvníky musel prát se současně vrcholícím filmovým festivalem ve Varech. David Guetta či Eryc Prydz ovšem poskytli více než padesáti tisícům lidí pádné argumenty, proč místo za filmy vyrazit do Ostravy.

Festival Beats for Love již dohání úroveň podobně laděných světových festivalů, jako je například Tommorowland. Kouzlo takových akcí netkví jen v samotné hudbě, ale v celkové atmosféře, která měla letos v Ostravě sílu. V areálu jsme viděli procházet se mysticky oblečené performery, kteří navodili kouzelnou atmosféru například mýdlovými bublinami či ohni, alegorický vůz v podobě bájného draka, či akrobaty v obručích, kteří se houpali nad hlavami lidí v publiku na hlavní a vizuálně působivé Love Stage.

Podoba celého industriálního areálu krásně doplňuje všechna hudební představení, jednotlivé scény jsou každým rokem na pohled zajímavější a světelné efekty doprovázené pyrotechnickými kousky bohatší.

Oproti předešlým ročníkům se areál rozrostl a nabídnul více pódií, i další možnosti, jak trávit čas mezi hudebními vystoupeními. Příjemná nálada panovala například u beer pongu, či v plážové chill zóně. Hlady či žízní nikdo neměl šanci trpět, po celém areálu byla bohatá nabídka stánků s občerstvením. Organizačně zvládnuté bylo i rozmístění toalet, a tak i při rekordním počtu návštěvníků nebyly nesnesitelně dlouhé fronty. 

Festivalem projížděl velkolepý alegorický vůz. Foto: Marcin Kazmieruk

Hned první den prodlouženého festivalového víkendu lákal velkým jménem. Belgický DJ Lost Frequencies se do Ostravy vrátil po dvou letech, avšak jeho vystoupení bylo spíše vlažné. Výrazně ho přebyla show následujících W&W, kteří svými zpěvnými sety rozproudili celý dav u hlavní stage. Bavili remixovanými skladbami například od Bon Joviho – Livin` on a Prayer, Mikea Oldfielda – Moonlight Shadow či dokonce skladbou od Mozarta.

Druhý den se oproti zpěvnému rozjezdu hlavního pódia nesl především ve znamení D&B a techna. Ještě za slunečného počasí odehráli svůj set Delta Heavy a Dimension, kteří skvěle nastartovali zábavu. Po nich na scénu nastoupil maskovaný techno DJ Boris Brejcha, který své příznivce rozhodně nezklamal. Jeho energická show působila, že i on sám si své vystoupení skutečně užívá. Vrcholem večera byl švédský DJ Eric Prydz, který se z počátku svou grafikou hlásající „No rain incoming“ (žádný déšť nepřichází) snažil zahnat déšť, což se ovšem nepodařilo. Spolu s počasím se změnila grafika za jeho zády. Kapky však show nezpomalily a celému vystoupení dodaly speciální kouzlo. Fanoušci hlásali, že je to nejzábavnější déšť, který zažili.

Boris Brejcha si Beats for Love užil spolu s fanoušky. Foto: Jakub Zatloukal

Některým fanouškům už třetí den docházely síly, avšak festival se teprve dostával do plných obrátek. Energii jim pomohl dodat na začátku třeba Fox Stevenson který na hlavní Love Stage přivedl celou kapelu včetně bubeníka a kytaristy. Sám byl v čele s mikrofonem, což byla příjemná změna a zpestření oproti jednotlivcům za DJským pultem. Zatímco na hlavní scéně hrálo italské duo Meduza o kousek vedle, na oproti předešlým ročníkům pozměněné Zion stagy, vystupovali Prago Union, které by možná na tomto festivalu málokdo čekal, avšak přitáhli poměrně solidní publikum. Kato odzpíval známé texty přímo pod hlavou antického lva a přinesl tak na festival něco z české rapové scény.

Nejočekávanějším vystoupením tohoto večera byl čtvrtý neznámější DJ světa Brazilec Alok, který svůj set odstartoval slovy „Let me take you back to the golden era“ (Vezmu vás zpět do zlatých časů). Fanoušky navnadil a opravdu svým slovům dostál. Zahrál své remixy hitů od Aviciiho či Eminema, kromě taneční hudby tak navodil i trochu nostalgie a zpěvných momentů. 

Becky Hill doprovodila početná kapela. Foto: Martin Kusyn

Poslední den festivalu byl ve znamení největší hvězdy – nejznámějšího DJe světa Davida Guetty, kterého se konečně po osmi letech snažení povedlo nalákat do Ostravy a skutečně to stálo za to. Před Davidem Guettou však ještě rozzářila pódium energická Becky Hill, která zaplnila Love Stage snad největším počtem lidí. Jako jediná totiž přijela i s vokalisty, houslemi, pozounem či lesním rohem. Své písničky jako Afterglow či Crazy What Love Can Do odzpívala skvěle a zazněla i písnička Disconnect, kterou nahrála s Chase and Status, kteří následovali po ní.

Rekordní počet fanoušků, jenž přišel v sobotu do areálu, si užil velkou party. David Guetta totiž nezklamal a zahrál své nejznámější hity, které celý festival skutečně roztancovaly i rozezpívaly. K potěšení fanoušků a také příznivců tiktokových a instagramových trendů nezapomněl ani na hit letošního léta, který nahrál na popud tiktokové influencerky s pseudonymem „Girl On Couch“ s názvem „Man In Finance“.

David Guetta se postaral o euforický vrchol festivalu. Foto: Libor Ponca

Tento ročník Beats for Love byl skutečně nabitý hvězdami elektronické hudby, podíl na úspěchu celé akce mělo samozřejmě perfektní počasí, které po většinu akce panovalo, ale také čím dál více se zlepšující služby na festivalu. Potěšilo také obohacování doprovodného programu a designu pódií. Už teď vyhlížíme ročník 2025 a jaké hvězdy festivalu přinese. Laťku si letos nastavil vysoko!

Hlavní scéna Love Stage je působivá už jen na pohled. Foto: Libor Ponca