Obrázek k článku Modlíme se, aby vynalezli lék. Sestra Céline Dion promluvila o zpěvaččině nemoci
| Petra Divoká | Foto: Sony Music

Modlíme se, aby vynalezli lék. Sestra Céline Dion promluvila o zpěvaččině nemoci

Když Céline Dion na konci loňského roku zveřejnila svou diagnózu, slíbila, že bude tvrdě pracovat, aby znovu získala svou sílu. „Je to silná žena,“ řekla o ní nyní její starší sestra Claudette.

V květnu kvůli vzácnému onemocnění Stiff-Person syndrome, které způsobuje svalové křeče, Céline Dion definitivně zrušila turné, které mělo začít letos v létě a pokračovat do příštího jara. Pražská zastávka byla naplánována na březen 2024. Fanouškům zpěvačka vzkázala, že dělá maximum, aby se mohla vrátit na pódia, ale necítí se ještě být připravená předvést nejlepší výkon.

„Chci, abyste věděli, že se nevzdávám…a nemůžu se dočkat, až se zase uvidíme,” nechala se slyšet. V dřívějším video vzkazu vysvětlila, že kromě pohybu nemoc ovlivňuje i její hlasivky a nedovoluje jí zpívat tak, jak byla zvyklá.

Claudette Dion nyní pro magazín Hello! Canada potvrdila, že zpěvačka nadále s nemocí bojuje ze všech sil. „Dělá všechno pro to, aby se uzdravila. Je to silná žena. O její nemoci víme velmi málo. Způsobuje křeče, které se nedají kontrolovat. Víte, jak lidé často v noci vyskočí, protože mají křeč v chodidle nebo v lýtku? Je to podobné, ale ve všech svalech. Je toho jen málo, co můžeme udělat, abychom jí pomohli a ulevili od bolesti,“ prozradila starší sestra o zdravotním stavu nejmladší ze čtrnácti sourozenců.

„Držíme palce, aby vědci našli lék na tuto hroznou nemoc,“ doufá Claudette spolu s fanoušky zpěvačky, o nichž říká, že Céline nemilují jen pro její hlas. „Milujeme ji proto, jaký je člověk,“ dodává Claudette, která je sama zpěvačkou.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Céline Dion (@celinedion)