Zpráva se nejdřive objevila na zpěvákově Facebooku. "S velkou lítostí Vám musíme oznámit, že Míra Imrich tento víkend navždy opustil obyčejnej svět," stojí v krátkém vzkazu fanouškům. Podle původních informací Headlineru měl Imrich zemřít v nemocnici z pátku na sobotu. Server Novinky.cz později upřesnil, že zpěváka nalezli policisté mrtvého u Uhříněvsi na železniční trati, kde podlehl srážce s vlakem. Z nemocnice měl odejít sám a pátraly po něm desítky policistů i vrtulník s termovizí.
Do Abraxasu Imrich nastoupil v "punkovém" roce 1977. Bylo to krátce po té, co kapela vznikla. Sám měl tou dobou za sebou působení v lokálních formacích rozličných názvů jako Mentols, Galaxie či Atomový dudy. Abraxas se v počátcích inspirovali Pink Floyd a důraz kladli na jevištní show. Během koncertů se promítaly filmy, diapozitivy a návštěvníci se krom zajímavých světel a pódiových efektů dočkali i řízného novovlnného rocku. Ten kapela zachytila i na albu Box se skladbami jako King Kong nebo Poprvé. Společně s Pražským Výběrem se tak stali tuzemskými hvězdami žánru.
Už tehdy se v Abraxasu projevoval Imrichův tvůrčí přetlak a zároveň neshody s kapelníkem Slávkem Jandou, který nechtěl hrát zpěvákovy písničky. Vše vyvrcholilo v roce 1983 Imrichovým odchodem. Založil si vlastní kapelu Tango, kterou tvořili muzikangti z Hevalu Jany Krátochvílové. Společně se jim v rámci socialistického popu dařilo přicházet s odlišným zvukem, který zároveň akceptovala tehdejší televize i rozhlas. Vrcholem kariéry Tanga byla účast na Bratislavské Lyře v roce 1986 a následné turné po zejména východoevropských zemích. Tango odehrálo na 500 koncertů a rozpadlo se ještě před Sametovou revolucí v roce 1988. Ve zlaté éře v kapele společně s Imrichem hráli i Zdeněk Juračka, Franta Kotva, Jiří Novotný, Jaroslav Vondrák a Ota Balage.
Imrich po rozpadu Tanga zkoušel mnohé hudební cesty. Zpíval v metalové kapele Alarm, ale v devadesátých letech si založil taneční formaci Imrich Tekknofactory. Na její činnost potom navázal se skupinou Factory, ale novou vlnu zájmu se mu nakopnout nepodařilo. I když právě z této etapy pochází podivuhodný a pro některé fanoušky kultovní taneční hit Who is Mečiar.
V roce 1994 se dal Miroslav Imrich ale také znovu dohromady s Abraxasem a postupně natočili dvě rozdílná alba. Hardcorem ovlivněné Sado Maso (1996) a funkové Rituál, kde se Imrichovi se Slávkem Jandou povedly dva velké hity Obyčejnej svět a Karel drogy nebere. Poslední album s Abraxasem natočil v roce 2015, dostalo název Klid. Jeho společná cesta s kapelou se ale znovu rozešela.
Od roku 2007 Imrich vystupoval se znovuobnoveným Tangem. I když hráli v nové sestavě a točili nová alba, na koncertech vsázeli zejména na starší materiál. Zpíval ovšem i s dalšími formacemi, mimojiné byl zpěvákem Rammstein revivalu a uvažoval i o založení revivalu Robbieho Williamse. To jen svědčí o univerzálnosti i jistém uměleckém neklidu a roztříštěnosti, kterou Imrich svým přístupem k hudbě ztělesňoval. Hudebně byl aktivní do poslední chvíle. S Tangem měl na letošek naplánováno minimálně sedm dalších koncertů.