Obrázek k článku "Je to nářez." Michael Kocáb natočil koncertní film Pražského výběru
| Honza Vedral | Foto: Bontonfilm

"Je to nářez." Michael Kocáb natočil koncertní film Pražského výběru

Snímek zachycuje koncert Pražského výběru a symfonického orchestru ČNSO v pražské O2 aréně. Vznikal čtyři roky a slibuje audiovizuální zážitek. Premiéru v kinech bude mít 9. prosince 2021.

Michael Kocáb je autorem námětu, scénáře i režie. Práce na snímku Pražský výběr - Symphony Bizarre mu trvala čtyři roky. „Já vím, je to dlouho, ale udělal jsem ho za 0 korun. A protože sám sobě neplatím a 35 kamer bylo započítáno do nákladů na koncert v O2 Aréně, stálo mě to "jen" cca 3 tisíce hodin práce a samozřejmě technické vybavení,“ uvedl Michael Kocáb. 

„Synchronizoval jsem, stříhal, barvil a upscalloval obraz, editoval hudbu, Michal Pekárek to úžasně smíchal do 7.1. a můj syn Miki to opatřil skvělými zvukovými efekty. Nakonec jsem nechal obraz zmasterovat špičkovou firmou UPP, která je druhým producentem filmu, Koproducentem je také Michal Huvar,“ uvedl zároveň frontman Pražského výběru na Facebooku. 

„Blíže to popisovat nemá asi valný smysl. Musíte to vidět. Snad nebude znít příliš pyšně když řeknu, že je to nářez. Pražský výběr a symfonický orchestr ČNSO, pod taktovkou amerického dirigenta Stevena Mercuria, hrají jako o život,“ vzkázal fanouškům Michael Kocáb.

To se ostatně shoduje i s naším nadšeným hodnocením koncertu. "Ten večer mohl mít mnoho jmen. Dekadentní kabaret, dada muzikál, výpravná rocková show nebo pásmo šílenců, kteří se pološílenými artrockovými aranžemi a sóly snaží nezestárnout. Seděla by všechna. Ve skutečnosti to ale byla velmi ambiciózní a ve výsledku i zábavná oslava českého fenoménu jménem Pražský výběr,“ napsal o výjimečném večeru v O2 aréně Ondřej Horák.