Obrázek k článku Loni měl Axel Thesleff Ostravu pro sebe. Nyní na Colours přijíždí s novinkami
| Petra Divoká | Foto: PR Stage

Loni měl Axel Thesleff Ostravu pro sebe. Nyní na Colours přijíždí s novinkami

Když se v roce 2021 festival Colours of Ostrava nekonal kvůli pandemii, připravili pořadatelé akci hotspot, na které publikum roztančil finský elektronický hudebník a producent Axel Thesleff. Nyní se na festival vrací v plné parádě a s novým EP.

Autor hitu Bad Karma, jenž má na kontě více než půl miliardy streamů, v pátek 10. června, tedy měsíc před tím, než se představí českému hudebnímu publiku na festivalu Colours of Ostrava, vydává své druhé EP. Jmenuje se Take Me Here a jednotlivé singly dlouhovlasý hudebník představoval od letošního jara.

Poslední písní do skládačky je energií nabitá skladba Five to the Sky, kterou nesou gradující živé bicí a nespoutaná elektrická kytara s ženským vokálem. „Takovou úroveň řemesla a invence na poli elektornické hudby nepamatujeme od dob geniálního producenta Roberta Milese,“ píše o EP renomovaný anglický elektronický magazín York Calling. V tom si autor článku notuje s názorem magazínu Clash, který tvrdí: „Axel Thesleff je producentem, jehož práce překraučuje hranice a hledá si svůj vlastní směr.”

„Měl jsem možnost hrát v Dolních Vítkovicíh loni v rámci série hotspot a už se nemůžu dočkat, až se do tohoto areálu vrátím a zahraju tam písně z nového EP, je to nádherné místo plné historie s nepopsatelnou atmosférou,“ těší se Thesleff na své druhé vystoupení v Ostravě, kde již loni předvedl výjimečnou instrumentální vizuální show. Na letní evropské festivaly míří krátce po úspěšném koncertním turné v USA.

Svůj dosud největší hit vydal již v roce 2014, od té doby se jeho hudba dostala do reklamních kampaní i k fanouškům v různých zemích. Naladit se na jeho koncert můžete například šestiminutovým videoklipem k písni 2 Down, jenž získal cenu na několika mezinárodních festivalech krátkých filmů, nebo záznamem živé show na vrcholu hory v dechberoucí krajině Laponska.

Na Colours of Ostrava Axel Thesleff vystoupí 15. července. 

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.