Obrázek k článku Lizzo se ohradila proti žalobě za obtěžování a šikanu: Jsou to jen senzacechtivé příběhy
| Petra Divoká | Foto: Atlantic Records

Lizzo se ohradila proti žalobě za obtěžování a šikanu: Jsou to jen senzacechtivé příběhy

Držitelka Grammy Lizzo čelí skandálu po té, co tři bývalé tanečnice z jejího turné podaly žalobu obviňující zpěvačku z obtěžování a vytváření nepřátelského pracovního prostředí.

Lizzo na obvinění reagovala prostřednictvím sociálních médií a razantně je odmítla coby snahu o senzacechtivé příběhy.

„Posledních pár dní bylo neuvěřitelně těžkých a zdrcujících,“ uvedla v rozsáhlém prohlášení. „Moje pracovní morálka, morální hodnoty a úctyhodnost byly zpochybňovány. Moje osobnost byla kritizována,“ uvedla a dodala, že se vyjádřila pouze proto, že „jsou to nepravdivá obvinění, která jsou tak neskutečná, že si vyžadují odpověď.“

V žalobě zazněla znepokojivá tvrzení, kupříkladu, že Lizzo měla nutit svou company chodit do strip baru a vyzývat k osahávání striptérek či k jezení banánů, které si strkaly do mezinoží. V zákulisí koncertů mělo docházet k řadě ponižujících situací, včetně nevhodných narážek na panenství jedné z tanečnic či nucení k simulaci orálního sexu. Žaloba rovněž uvádí další nevhodné sexuální konverzace a chování.

„Nejsem tady, abych byla vnímána jako oběť, ale vím také, že nejsem zloduch, za kterého mě lidé a média posledních pár dní označovali,“ uvedla zpěvačka.

Žaloba směřuje proti Lizzo, její produkční společnosti Big Grrrl Big Touring, Inc. a šéfce tanečníků Shirlene Quigley a tvrdí, že „způsob, jakým Lizzo a její manažerský tým zacházeli se svými performery, je v rozporu s tím, co Lizzo deklaruje veřejně, když soukromě zesměšňuje a ponížuje své tanečnice způsoby, které jsou nejen nelegální, ale absolutně demoralizující.“