Obrázek k článku Kromě Evanescence mám i další touhy, přiznává Amy Lee
| Michael Švarc | Foto: Eric Ryan Anderson

Kromě Evanescence mám i další touhy, přiznává Amy Lee

Americké rockery Evanescence čeká rušné období. V červnu vyrážejí na turné, během kterého zahrají nejprve v Evropě, v létě se pak spojí s kolegy z Korn a na podzim s nizozemskými Within Temptation. Během první části tohoto maratonu se zastaví také v Praze. 10. června vystoupí ve Foru Karlín.

„Ráda hraju s kapelami, které i ráda poslouchám. Prakticky každý, s kým jsme vystupovali, k nám má blízko tím, že jsme fanoušky jejich hudby,“ řekla frontwoman Amy Lee v rozhovoru pro Headliner, který si budete moci přečíst už v červnovém čísle.

Narážela tím na fakt, že Evanescence už na přelomu roku koncertovali s Halestorm a v následujícím půlroce se spojí ještě se zmíněnými Korn a Within Temptation. S druhou z kapel měli američtí rockeři hrát už v roce 2020, kvůli pandemii však museli turné s mnoha evropskými zastávkami několikrát odložit. „Na podzim budeme s Within Temptation opět v Evropě. Konečně! To jsme plánovali fakt dlouho,“ konstatuje Amy Lee.

Při svojí pražské zastávce zahrají Evanescence skladby ze svojí loňské desky The Bitter Truth, která vyšla takřka deset let od předchozího plnohodnotného alba.

Na loňské album The Bitter Truth, včetně tohoto singlu, si fanoušci počkali takřka dekádu. V mezičase kapela vydala album se staršími skladbami v orchestrálním podání

„Pro mě osobně dávalo smysl dělat i jiné věci než jen Evanescence, protože mám i další touhy. Kapela je samozřejmě velká součást mého života, díky které jsem mnoho zažila a dotáhla to daleko. A ráda se k ní vracím, jen to není moje celá podstata,“ vysvětlila frontwoman, proč musela nová studiovka tak dlouho zrát.

S nahráváním alba The Bitter Truth se musela kapela vypořádat během pandemie. Ta přitom setkávání příliš nepomáhala. „Byli jsme zavření doma a říkali si, co budeme dělat. Všichni jsme se na nahrávání dost těšili, byli jsme ve správném rozpoložení, a tak jsme si řekli, že využijeme čas a zkrátka se pokusíme toho zvládnout tolik, kolik jen bude možné,“ uvedla Amy Lee a dodala, že dokud to šlo, posílali si členové kapely soubory s nahranými stopami a ve studiu se sešli až kvůli finálním úpravám.

„Museli jsme s celou vzniklou situací trochu bojovat, ale pocit vítězství, když jsme se konečně sešli a album dokončili, za to stál,“ řekla zpěvačka.

Bring Me to Life z debutu Evanescence překonalo hranici miliardy zhlédnutí

Na koncertě ovšem kromě nových písní nebudou chybět ani zaručené hity z debutové desky Fallen, která příští rok oslaví už 20 let. Jak to Evanescence oslaví zatím Amy Lee neví, některé ze songů z prvního alba ovšem považuje za zlatý hřeb každého koncertu. Jde mimo jiné o píseň Bring Me To Life, která letos pokořila na YouTube hranici miliardy zhlédnutí.