Obrázek k článku Koncert Guns N‘ Roses slibuje nálož hitů i pozoruhodné předskokany
| Jarda Konáš | Foto: Live Nation

Koncert Guns N‘ Roses slibuje nálož hitů i pozoruhodné předskokany

Americká hardrocková parta odehraje v Letňanech, které už velmi dobře znají, zatím největší koncert, s jakým do Česka přijela. A dá se čekat, že bude velmi dlouhý.

Aktuální turné potkala na rozjezd pořádná smůla, Guns N‘ Roses stihli na začátku roku 2020 odehrát jeden koncert a pak přišel covid. Sérií několika lockdownů se světová šňůra trochu rozkouskovala, ale konečně jsme se dočkali. Momentálně sedmičlenná kapela, jejíž jádro tvoří trojice zakládajících členů Axl Rose, Slash a Duff McKagan, dorazí do Prahy už v sobotu 18. června a slibuje velkolepý koncert.

Probíhající evropskou část turné odstartovali Guns N‘ Roses na začátku června v Portugalsku a zdá se, že kapela je v mimořádné formě. Jejich set měl zatím pokaždé přes tři hodiny, a kromě svých známých hitů do setlistu zamíchali řadu starých i nových coverů. Knockin‘ on Heaven’s Door nebo Live and Let Die jsou v jejich podání dávno známé, nově ale Guns N‘ Roses hrají i skladby od AC/DC, se kterými zpěvák Axl Rose před pár lety odjel turné a může dojít třeba i na The Stooges nebo The Who, jejichž The Seeker zahráli poprvé až o minulém víkendu na festivalu ve švédském Norje. Kdo ví, třeba si pro Prahu taky připraví nějaké překvápko?

Hit Sweet Child O‘ Mine v sobotu bezpochyby zazní

Pokud nemíváte ve zvyku věnovat pozornost předskokanům, doporučujeme v případě sobotního koncertu v Letňanech udělat výjimku, protože sebou „Gáni“ nepřivezou jen tak ledajaké nazdárky. Nashvillská kapela Tyler Bryant & the Shakedown patří k nejmladší generaci amerických hardrockových skupin, po nich pak bude hrát Gary Clark Jr. Tento osmatřicetiletý Texasan už má na kontě čtyři Grammy včetně sošek za nejlepší rockovou skladbu a nejlepší bluesové album. Zahrál si s Claptonem, B. B. Kingem i Tomem Pettym. Kromě blues ve své tvorbě kloubí soul, rock, R&B i hiphopové elementy a je velmi pravděpodobné, že se Gary Clark Jr. časem do Česka vrátí jako etablovaná bluesová hvězda.

Cover Live and Let Die už je stálice v setlistu

Sobotní koncert zkrátka nejde brát jen jako další večer se stadionovou kapelou v Česku. Guns N‘ Roses vypiplali svůj setlist a kromě toho přivezou předskokany, které by bylo škoda prokecat u stánku s pivem. Tak v sobotu na viděnou!

Za skladbu This Land dostal předskokan Gary Clark Jr. Grammy

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.