Obrázek k článku Kdo jsou záhadní The ChurnUps? Británie blázní z neznámého headlinera Glastonbury
| Honza Vedral | Foto: Honza Vedral (atmosféra z Glastonbury 2022)

Kdo jsou záhadní The ChurnUps? Británie blázní z neznámého headlinera Glastonbury

Pořadatelé festivalu v Glastonbury zveřejnili kompletní soupisku letošního ročníku. Jeden z hlavních pátečních časů na ikonické Pyramidě je vyhrazen kapele, kterou nikdo nezná. Fanoušci spekulují, zda půjde o Foo Fighters, Pulp, Blur nebo někoho úplně jiného.

Mezi nově zveřejněnými jmény jsou třeba Rick Astley, Queens Of The Stone Age, Skepta, nebo Sophie Ellis-Bextor. Hlavní hvězdy budou Elton John, Arctic Monkeys a Guns N' Roses. Skvělé časy dostali Lizzo, Lana Del Rey či Blondie.

Ale největší rozruch vyvolalo jméno, které dosud nikdo neslyšel. Skupina The ChurnUps bude hrát na Pyramidě v pátek těsně před Royal Blood a Arctic Monkeys.

Tradice tajných koncertů na Glastonbury je velká, většinou ale bývají na menších scénách a hlavně se o nich dopředu vůbec nemluví. Jméno The ChurnUps na hlavní scéně proto ihned vyvolalo divoké spekulace fanoušků.

Jedna teorie tvrdí, že půjde o Pulp, kteří se mají dát letos znovu dohromady. Navíc spojení “churn up“ znamená rozvířit nebo roztlouct a z toho dedukují, že by mohlo jít právě o Pulp – drť.  Pulp navíc roli tajného hosta na Glastonbury už jednou měli - v roce 2011 přitáhli na Park Stage tehdy největší dav v historii. A západ slunce při jejich Common People patří mezi magické okamžiky, které festival přinesl.

Nadšení zmírnil bubeník Pulp Nick Banks, Ten popřel, že by se na Glastonbury měli objevit. Na Twitter napsal: „Ačkoli je velmi lákavé vás znovu škádlit, nemám ponětí o kapele 'Churnups'. Dobře?“

Tím se ovšem dostali ke slovu fanoušci Foo Fighters, kteří si všimli twitterového účtu The ChurnUps, na kterém je zaujala fotka sádry. „Mám teorii, že s tím může mít něco společného pan Grohl. Odlitek nohy z roku 2015 - právě v červnu toho roku si David zlomil nohu. Také obrázek jeho auta a účet na Twitteru je sledován festivalem Glastonbury a skupinou Foo Fighters. (Nicméně před asi hodinou ho sledovala také skupina Pulp),“ napsal jeden z fanoušků. Další se domnívají, že na hlavní scénu přijdou Blur, kteří letos jedou velké comebackové turné a v červenci budou vydávat album.

Kdo jsou záhadní The ChurnUps zatím tedy nevíme, ale jejich koncert si v Headlineru ujít nenecháme.