Obrázek k článku Kašpárek v rohlíku: Visáči netuší, kam jedou. Bejbypankáči vyžrali Pokáčovi šatnu
| Honza Vedral | Foto: Kašpárek v rohlíku

Kašpárek v rohlíku: Visáči netuší, kam jedou. Bejbypankáči vyžrali Pokáčovi šatnu

Jediná bejbypanková kapela na světě bude v sobotu 27. srpna slavit na rodinném festivalu Kefír. Nezpívající frontman Kašpárek Headlineru poskytnul vzácný rozhovor nejen o své touze skočit do dětí.

Krom Kašpárka v rohlíku na festivalu Kefír vystoupí kapely, které na ostatních dětských akcích obyčejně nenajdete. Mezi nimi například Vypsaná fixa nebo Jolly Joker & PBU. Festival ovšem otevře punková legenda Visací zámek. 

Kefír letos otevírá koncert Visacího zámku. Proč zrovna oni?
Jako Kašpárek jsem si říkal, že když mají ty narozky, tak je teda pozvu, protože bude dobrý, když fesťák začne i skončí kapela, která má kulatiny. Která další kapela to je, to neřeknu, to musí člověk dorazit na Kefír nebo aspoň dočíst tenhle článek. 

Vyžadovalo to u obou stran (tedy umělců a dětí) nějakou speciální přípravu?
Žádná speciální příprava neproběhla, třeba myslej, že jedou na dospěláckej klasickej fesťák a to je dobře. Já vlastně ani nechci, aby se někdo jinak připravoval, děti si přece zasloužej to samý, co jejich rodiče. A příprava u dětí? Tam to asi proběhne až během koncertu, kdy tatínek bude říkat: “Hele, kul voči, na týhle kapele jsem se s mámou před 25 lety seznámil!” A maminka bude taky koukat a pak jí možná ukápne slza a zavzpomíná, jak ty kytaristi vypadali, když ještě nechodila s tatínkem…

Jak vůbec probíhaly přípravy letošního Kefíru. A co lidi na místě čeká?
Trochu se nám posunul začátek příprav. A to až tak, že teď různě usínáme na libovolných místech, a když zrovna nespíme, tak šroubujem jak divý, aby Kefír osvěžil všechny ty, co jim chyběl… Jasně dvakrát byl Kefírek, ale kdo by se spokojil s Kefírkem, když může mít Kefír. A co čeká na lidi? To je nejlepší nechat si vyprávět někým, kdo tam už byl, nebo rovnou přijet. A rád se pochlubím i tím, že na svezení na stupátku popelářskýho fára bude menší fronta, protože budem mít rovnou dva auťáky. Jinak klasické složení: muzika, divadlo, blbiny. Plus další přísady, které udělají kohokoliv buď chytřejším, nebo šťastnějším. A vůbec první, co lidi na místě potkají u vstupu, budu já. A kdo bude chtít, tak si s ním připiju místním Kefírem, který se nám jako zázrakem včera zjevil od jedné nedaleké malinké super mlékárny.

Minule se skupina dětských návštěvníků vloupala Pokáčovi do šatny a vyžrala mu lednici. Bude letos areál pro umělce lépe zabezpečen?
Ano, k politováníhodnému incidentu došlo v pátek večer, kdy parta hladových dětí z kempu vtrhla, omylem pod mým vedením, do areálu a sežrala Pokáčovi jeho sjednané občerstvení (tuším, že 63 horalek a 71 lízátek). Byla tedy zdvojnásobena večerní ochranná služba areálu. Nyní ho budou hlídat dva sekuriťáci. Bojím se, že se zase něco stane, tak se to raději sám vydám prověřit, aby se něco podobného nestalo třeba v šatně Visacího zámku, jejich občerstvení je totiž malinko jiné, myslím, že mají méně lízátek.

Jste nějak připraveni i na případnou účast fanoušků projektů typu Smejko a Tanculienka?
Koukám, co to je, a tak jsem si to pustil. Moc, moc děkuju. A redakci Headlineru za tento tip nechám někde zahrát čerstvý song, kde jsou společně se Štístkem a Poupěnkou! Ale abych odpověděl, ano, jsme na to připraveni. Nabídneme jim úplně stejný Kefír jako všem ostatním. A to je, myslím, dost dobrej plán.

Chystáte něco speciálního na samotný koncert Kašpárka? 
Máme v kapele nepokřtěný dítě, tak začnem koncert křtem. Konečně totiž pokřtíme Kašpárkovu hudebku, protože její křest několikrát pokazil covid a Kefír je super příležitost.
Polejem ji samo sebou Kefírem, já už jsem si taky nabral trochu vody z Vltavy a těsně před křtem tam přileju i trochu smetany. No a protože to je učebnice světová, tak jsem přemejšlel, kdo nám ji vlastně pomůže pokřtít a nakonec máme jedno zahraniční jméno. Elvis Presley už něco má, tak jsem se nakonec dohodnul s Kurtem Cobainem a ten řekl jo, přijedu.
A pak mě napadá, že už bych konečně mohl během koncertu skočit do dětí, ale to ještě musím probrat se svým fyzioterapeutem… Jinak to bude ale prodloužený speciál, kde budem všichni skvělý!

A co vůbec samotný Kašpárek v rohlíku. Jaké má teď plány? Bude nové album?
Kašpárek se spolu s Kefírem rozhejbává po tom virusovým období, který už nám snad přestane tu kulturu užírat a hlavně Kašpárek začíná slavit svoje patnáctiny! Jemně oslavy zahájíme na Kefíru a ta pravá narozeninový show vyvrcholí speciálním vánočním koncertem. Tak jo, asi to přestanu okecávat a přiznám, že nový album by to chtělo, že jo?