Obrázek k článku Johnny Depp míří s kytarou do Prahy. Bude hostem legendy Jeffa Becka
| boi | Foto: Profimedia

Johnny Depp míří s kytarou do Prahy. Bude hostem legendy Jeffa Becka

Slavný kytarista zahraje 11. července v pražském Foru Karlín. Oznámení přichází pár dní po té, co na červenec oznámili vydání společné nahrávky.

„Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck přijede 11. července do Fora Karlín se speciálním hostem, hercem a muzikantem Johnny Deppem,“ oznámila pořádající agentura Liver Music. „Kapacita Fóra Karlín bude pro ještě lepší zážitek a divácký komfort snížena, pro diváky bude připraveno několik exkluzivních míst k sezení přímo před pódiem, zbytek koncertu je na stání,“ přiblížil podobu koncertu pořadatel. Turné doprovází Rhonda Smith na baskytaru, Anika Nilles na bicí a Robert Stevenson na klávesy. 

Jeff Beck společně s Deppem vystoupili na několika koncertech ve Velké Británii, pozornost vzbudili vystoupením v londýnské Royal Albert Hall, které přišlo ještě před vynesením rozsudku v ostře sledované kauze s Deppovou bývalou manželkou. Depp na koncertech s Beckem zahrál cover verze písní například od Jimiho Hendrixe a Marvina Gaye. 

Společné album Jeffa Becka a Johnnyho Deppa bylo poprvé oznámeno v dubnu 2020, kdy se o něm herec a muzikant zmínil v příspěvku na Instagramu. Vynikajícího legendárního kytaristu tehdy popsal „můj drahý přítel a bratr… jeden z mých největších kytarových hrdinů“.

V roli muzikanta se k nám Johnny Depp vrací po čtyřech letech. Minule tu zahrál se superkapelou Hollywood Vampires po boku Alice Coopera a kytaristy Aerosmith Joea Perryho, s nímiž vydal i dvě studiová alba. U nás vystoupili v pražských Letňanech jako hosté Ozzyho Osbournea. Jeff Beck naposledy koncertoval v České republice před 8 lety.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.