Obrázek k článku GLOSA: Lucie Bílá neztrácí šarm a lehkost. Děkuju Ti je píseň z lásky
| Daniel Mohr | Foto: Supraphon

GLOSA: Lucie Bílá neztrácí šarm a lehkost. Děkuju Ti je píseň z lásky

Zpěvačka opět vsadila na Pokáče, který se v poslední době pomalu stává jejím dvorním textařem. Spolupráce se oběma stále vyplácí. Přestože se nejedná o žádné převratné dílo, je Děkuju Ti příjemná skladba, jakých neskáče do éteru mnoho.

Sledovat hudební počínání stále zřejmě nejpopulárnější tuzemské zpěvačky musí být pro většinu popových kolegyň náročné pokoukání. Zatímco ony se povětšinou snaží všemožnými způsoby zalíbit, naskakují trochu nešikovně na hudební trendy a zvou k duetům kdovíjaké umělce, v případě Lucie Bílé je práce na novém singlu podstatně snazší. Stačí jen zapnout kameru, namířit objektiv na ni samotou a vše funguje, jak má. Pokud by měl někdo vizuálně definovat přirozenost, mohla by to být právě Lucie Bílá. Nebylo tomu tak vždy, ale v novém klipu působí uvolněně. Skladbu vydala jako dárek partnerovi k narozeninám, což zní jako potenciální návod na katastrofu, ale výsledek je milý a pro fanoušky je dobře, že nezůstal jen doma v Otvovicích.

Proč to ve většině případů nefunguje u ostatních hudebnic? Ohromně pozitivní aura, která obklopuje Bílou, je něco, co se za žádných okolností nedá naučit nebo okoukat. Zkuste si v této skladbě i videoklipu představit jinou tuzemskou zpěvačku. Sám jsem si v hlavě projel několik variant a jedinou hudebnicí, která by zde nepůsobila křečovitě nebo úplně blbě by podle mě byla Ewa Farna. Což je pochopitelné, má k Lucii Bílé v různých směrech blízko. Vtipná je mimochodem i představa, jak by skladbu nazpíval její autor. Stačilo by pár malých úprav a mohl si ji v repertoáru klidně nechat, taky by mu padla.

Pokud se zaměříme na samotnou skladbu, moc toho zde k hodnocení není. To však nic nemění na tom, že jako celek se poslouchá příjemně, bez jakýchkoliv rušivých elementů. Celkem pěkně vystavěná popová skladba v produkci Dalibora Cidlinského Jr., kterou si hned zapamatujete a když se vám zrovna trefí do nálady, tak si ji možná pustíte i vícekrát. Chemie s Pokáčem zde funguje opět výborně, a ačkoliv se nejedná o žádnou textařskou hitparádu, k Lucii Bílé sedí skvěle.

Děkuji Ti je další příjemné vybočení z konstanty velmi špatné obecné úrovně tuzemského ženského popu. Dokud bude Lucie Bílá hudebně aktivní, zřejmě bude nadále nad hladinou zdejšího rybníčku vyčnívat.