Obrázek k článku GLOSA: Lenny Kravitz chce žít nonstop, přehnal to ale s kravskými zvonci
| Štěpán Kordík | Foto: BMG

GLOSA: Lenny Kravitz chce žít nonstop, přehnal to ale s kravskými zvonci

Lenny Kravitz láká na nové album singlem Human. A to jen pár dní po tom, co získal svou hvězdu na hollywoodském Walk of Fame. Zdá se, že letošní sezóna bude pro téměř šedesátiletého umělce úspěšná.

Od Lennyho Kravitze se již nějaké to desetiletí očekává kvalitní hudba. A nový singl nastavenou laťku drží. Human začíná rovným groovem, podtrženým basou a elektrickým pianem. Nezaměnitelný vokál na sebe nenechá dlouho čekat. Celek zpočátku působí jako návrat do osmdesátek, možná díky cowbellům, které mají v rytmice zvýrazněnou roli.

Melodika písně je líbivá, až mám pocit, jako bych ji už znal. Tohle Lenny umí. Forma běží v popovém duchu, střídají se sloky a refrény. Jedinou větší změnou je kytarové sólo, jednoduché, funkční. Možná bych od Lennyho čekal při vymýšlení sóla trochu více kreativity a preciznosti. Samozřejmě, trochu mojo a špíny neuškodí, ovšem u rovného popového groovu by nekompromisně zahrané sólo mohlo mít lepší efekt. Ale to je detail.

Textově je píseň vcelku inspirativní, o lidskosti a motivaci žít naplno. Oficiální audio stopu zatím doprovází pouze pár záběrů muzikantů ve smyčce. Píseň je to povedená, hezky se poslouchá. Kromě singlu vyšla i album verze, která je o něco delší. Jediné, co mi trochu vadí, jsou již zmíněné cowbelly. Jejich výrazný zvuk běží celou písní a ta na to konto po chvilce sklouzává k monotónnosti. Pokud by se někde upozadily, skladba by se nadechla a byla by jistě o něco dynamičtější. Lenny rád užívá smyčky perkusivních nástrojů pro obohacování rytmiky, všimnout si toho můžeme například ve skladbě It’s Enough z alba Raise Vibration.

Album Blue Electric Light, které vychází v květnu, bude obsahovat 12 skladeb. Lenny se poddal múze ve svém bahamském studiu a jak ho známe, je se určitě na co těšit. A co víc, v létě desku přiveze i k nám na Colours of Ostrava, kde vystoupí v pátek 19. července. Svůj koncert v roce 2020 musel kvůli pandemii zrušit, tentokrát mu to určitě vyjde!