Obrázek k článku GLOSA: Jaký byl první Lokál live? Přinesl Brnu nálož kytarové energie
| Marek Reinoha | Foto: Marek Reinoha

GLOSA: Jaký byl první Lokál live? Přinesl Brnu nálož kytarové energie

Jaká byla atmosféra klubového večera, na kterém zahrály kapely Black Holes, Sleep Twitch a Snackthief?

Už několik let píšu v časopise Headliner v rubrice Lokál o zajímavých, mladých, začínajících nebo ne úplně známých kapelách a interpretech napříč žánry, na které jsem narazil na svých toulkách po tuzemských klubech. A už delší dobu ve mě klíčila myšlenka přenést rubriku Lokál z digitálních stránek časopisu mezi lidi a začít tu muziku, o které píšu, představovat i naživo. Za výrazné podpory časopisu Headliner a díky vstřícnému přístupu klubu Kabinet Múz se to včera podařilo.

Black Holes

Jelikož jsem od Brna a Kabinet Múz je v podstatě moje domovská scéna, pod jejímž pódiem trávím opravdu hodně času, padla přirozeně volba právě na tento klub. Pozval jsem do něj tři opravdu skvělé kapely, které se postaraly o nálož kytarové energie.

Black Holes

Jako první zahrála skupina Black Holes a předvedla, že i ve dvou dokáže produkovat nekompromisní rockový sound. Jen basa hraná jako kytara a hnaná přes spoustu efektových krabiček, výborná úderná rytmika bicích, ženský melodický zpěv a hromada hudebních nápadů.

Sleep Twitch

Po nich opanovala kabinetí pódium nová skupina Sleep Twitch, pro kterou byl včerejší koncert teprve čtvrtým živým vystoupením, a která je koncert od koncertu lepší. Jejich výrazné basové linky, zajímavě pojatá kytara, dynamické změny tempa a dvojhlasé zpěvy si publikum podmanily.

Sleep Twitch

O závěr večera se postarala domácí (brněnská) dnes již klubová stálice, tedy kapela Snackthief, která hraje trochu zapadlý žánr midwest emo plný emocí, traumat a snahy se s nimi vyrovnat.

Snack Thief

Za sebe jako pořadatele a dramaturga včerejšího večera musím říct, že se to povedlo. A to nejen díky vystupujícím kapelám, ale také díky všem, kteří do Kabinetu Múz dorazili. Děkuju za to, že vás baví mladá česká muzika!

Snack Thief