Obrázek k článku GLOSA: Tancuj, tancuj Foo Fighters. Je Dave Grohl nejlepší zpěvák disco?
| Jarda Konáš

GLOSA: Tancuj, tancuj Foo Fighters. Je Dave Grohl nejlepší zpěvák disco?

Ta zpráva před pár týdny vypadala jako vtip. Foo Fighers se přejmenují na Dee Gees a vydají disko album. První singl je venku a deska za dveřmi. Zaslouží si pozornost? Určitě, vždyť jsou to Foos!

Kdo někdy slyšel Foo Fighters naživo, ví, že kapela nemá s covery problém. Ba naopak, sází je s citem a skvostně, na jejich verzi Money od Pink Floyd asi nikdy nezapomenu. Deska Hail Satin, která vyjde 17. července v rámci Record Store Day, tak vlastně vypadá, jako kdyby se Foos rozhodli jejich z části humor, z části láskyplný odkaz v podobě coverů vytáhnout z pódia a dotáhnout celou srandu do konce v podobě regulérní nahrávky.

Z prvního singlu se ale zdá, že se před cílem přeci jen zastavili a řekli si „ocaď pocaď.“ Nenatáhli si travoltovská sáčka ani nerozjeli flitrové exploze, prostě jen přehráli slavný song You Should Be Dancing od Bee Gees podle sebe. I ten klip je tak trochu na půl cesty, představte si sami sebe pod pódiem a jste zase na jednom z těch coverových medley uprostřed koncertu.

Je to trochu škoda, protože jestli někdo tuhle hru umí hrát a zůstat u toho svůj, je to právě Dave Grohl se svojí partou. Nestalo se, ale i tak díky za ty dary. Jestli něco hudební scéna teď potřebuje, je to vzpruha, chuť hrát, bavit lidi, užívat si, že jsme zase na pódiu a pod pódiem a prostě si jen vytlemeně trsnout. Přesně tohle nám Foo Fighters, totiž Dee Gees přináší, není asi jediný důvod, proč chvilku nehodit starosti za hlavu a nepobavit se alespoň čtyři minuty sledováním klipu. Jdete jako na zavolanou, Dejve!

 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.