Obrázek k článku GLOSA: Blink-182 vyrazili na pouť. Comeback je to průměrný, rádia však nadchne
| Daniel Mohr | Foto: Jack Bridgeland

GLOSA: Blink-182 vyrazili na pouť. Comeback je to průměrný, rádia však nadchne

Teprve pár dní od oznámení návratu znovunalezeného, následně opět ztraceného, avšak nakonec navrátivšího se základního stavebního pilíře Toma DeLonga do dnes již kultovních Blink-182 už zde máme jejich první singl z chystané comebackové desky.

Opětovný návrat Toma DeLonga do jeho domovské kapely je pro spoustu hudebních fandů, mou osobu nevyjímaje, jedna z největších hudebních událostí posledních pár let. Ještě, než však kdekdo stačil tuto informaci řádně zpracovat, vytasili se pánové ze slunné Kalifornie s prvním singlem z chystané desky, který nejspíše všeobecné nadšení nerozdmýchá. Spíš trochu uhasí.

Edging rozhodně nelze považovat za nějaký propadák, to ani zdaleka ne. Stále se jedná o nadprůměrný pop rock. To je však pro kapelu formátu Blink-182 zatraceně málo. Nad ambicemi lačnícími po kvalitě zde zvítězila touha stvořit rádiový hit, který bude velmi dobře fungovat na pódiích. Pokud však máte za zády někoho, jako Travis Baker, který vám dokáže vybubnovat mozek z hlavy, tak byste ho rozhodně neměli nechat mlátit do bubnů se zataženou ruční brzdou, jako tomu je právě v Edging.

Ve srovnání s Up All Night, který kapele posloužil před jedenácti lety jako singl k jejich prvnímu návratu, Edging zoufale zaostává ve všech aspektech. I když je pravdou, že laťka byla nastavena velmi vysoko.

Nicméně si stále myslím, že pánové mají na to, aby jejich nadcházející prozatím bezejmenná deska, byla tím nejlepším v jejich kariéře, neboť právě DeLonge se po posledním svém počinu Lifeforms, se svým druhým projektem Angels & Airwaves, nachází na vrcholu své tvůrčí formy.

Snad bude touha udělat ještě něco velkého nakonec větší než chuť si spolu jen tak zase zahrát. Rozsáhlé americké a evropské turné by si zasloužilo i silné novinky, nejen vzpomínky na minulost.