Obrázek k článku Foo Fighters se v novém singlu stále vyrovnávají se smrtí Taylora Hawkinse
| Jarda Konáš | Foto: Danny Clinch

Foo Fighters se v novém singlu stále vyrovnávají se smrtí Taylora Hawkinse

Nejzajímavější na novém singlu Foo Fighters je, že stále nevíme, kdo s nimi bubnuje. Jinak je to hudebně celkem standard, jaký od kapely známe třicet let.

Taylor Hawkins byl s kapelou spjatý tak silně, až se po jeho smrti rozjely debaty, jestli budou muzikanti pokračovat dál a pokud ano, zda to vůbec budou Foo Fighters. Under You rozhodně nepatří mezi ty nejlepší singly, jaké Foos za ty roky měli, vlastně je to spíš průměr. Přesto bude fanouškům bezpochyby stačit, hlavně, že Foos hrají dál a znějí tak, jak je znají.

Dave Grohl a jeho parta se stále s Hawkinsovou smrtí nevyrovnala, Under You je další vzpomínková skladba o tom, co všechno bylo a už není. „Myslím, že se s tím smiřuju / ale ono se s tím smířit nedá“, zpívá Grohl a je při tom maximálně autentický – všichni víme, co tím myslí a na koho vzpomíná. V tomto směru je Under You po nedávném singlu Rescued další objetí s fanoušky, přátelské zavzpomínání a snaha jít společně dál s Hawkinsem v srdci. Moc víc si z té skladby vzít nejde, otázka samozřejmě je, jestli chceme něco víc a jestli je fér na kapelu v takové pozici klást nároky. Osobně zastávám názor, že ne.

Moc mi nejde do hlavy, proč stále neznáme jméno nového bubeníka. Vydání nové desky But Here We Are je za rohem, venku dva singly, a my nevíme ani to, jestli na nich bubnuje někdo nový, jestli si to odbubnoval sám Grohl nebo se třeba použily nějaké staré Hawkinsovy náběry. Trochu světla do toho tajnůstkářství vnáší oznámení streamu, během kterého kapela 21. května poprvé zahraje online nové skladby naživo a pustí i nějaké záznamy ze zákulisí. Velmi pravděpodobně se teprve tam fanoušci, novináři i zbytek hudebního světa dozví, kdo Hawkinse ve Foo Fighters nahradil, což z přenosu rázem dělá jeden z nejatraktivnějších hudebních streamů letošního roku. A protože o tři dny později startují turné, je to tutlání vlastně dobré promo.