Obrázek k článku Red Hot Chili Peppers ve Star Wars. Flea si zaletěl do předaleké galaxie
| Jarda Konáš | Foto: Pavel Suslov

Red Hot Chili Peppers ve Star Wars. Flea si zaletěl do předaleké galaxie

Baskytarista si k dlouhé řadě zajímavých rolí přidal jednu pořádnou nerdovinu ze světa Star Wars. Nově hraje v seriálu Kenobi.

Na seriál Kenobi lákala společnost Disney dlouho dopředu. Ewan McGregor se vrátil do role (bývalého) mistra Jedi Obi-Wan Kenobiho, stejně tak si Hayden Christensen zopakoval roli Darth Vadera. Už to samo o sobě stačilo, aby fanoušci začali stříhat ušima. Ale to by nebyl Disney, aby seriál nevyšperkoval překvapeními v podobě hostovaček ve vedlejších rolích.

Jako guest star se v seriálu Kenobi objevil i baskytarista Flea z Red Hot Chili Peppers. Jeho postava se jmenuje Vect Nocru a povědět k ní cokoliv dalšího by znamenalo prozradit stěžejní dějovou linku. Pokud jste už první dva odvysílané díly viděli nebo vám spoilery nevadí, můžete si o postavě přečíst více například pod jejím heslem na Star Wars encyklopedii vtipně nazvané Wookieepedia.

Je škoda, že se Flea zatím nepodělil o své dojmy z natáčení ani jaké pro něj bylo přesunout se do předaleké galaxie. Promo kampaň k seriálu má Disney plně ve svých otěžích a v rozhovorech nechává mluvit jen herce v hlavních rolích. Můžeme ale s jistotou říct, že si v rámci své herecké dráhy se Star Wars odškrtnul další pořádný zářez. Flea už totiž hrál ve slavných snímcích jako Big Lebowski, Strach a hnus v Las Vegas či druhém a třetím Návratu do budoucnosti. I se seriály má bohaté zkušenosti, zahrál si třeba v populárních animácích Griffinovi a Americký táta.

Jak si poradil s rolí Vecta Nocry se budete moci podívat už za necelé dva týdny, Disney+ u nás začíná oficiálně vysílat od 14. června. A aby to nevypadalo, že je Flea jediná muzikantská guest star v současných Star Wars seriálech – už před několika měsíci se v The Book of Boba Fett objevil Thundercat. Vzhledem k tomu, že Disney má seriálů z předaleké galaxie roztočenou celou řadu, letos se dočkáme premiéry seriálu Andor a příští rok se představí Ahsoka a třetí série Mandaloriana, dá se předpokládat, že se ve vzdálené galaxii objeví další hvězdy současné hudební scény. Protože tyhle překvapivé roličky neboli cameos fanoušky nikdy neomrzí.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.