Obrázek k článku Nahota a drogy. Sestra Miley Cyrus se na debutu vyzpovídá ze závislosti
| Petra Divoká | Foto: Sony Music

Nahota a drogy. Sestra Miley Cyrus se na debutu vyzpovídá ze závislosti

První album Noah Cyrus by mělo vyjít v září. Dvaadvacetiletá sestra slavné zpěvačky a provokatérky Miley Cyrus na něm popisuje svoji cestu ze závislosti na xanaxu. Má stejného producenta jako Wolf Alice či Arctict Monkeys.

Tišící antidepresivum podle nedávného rozhovoru pro magazín Rolling Stone poprvé ochutnala v osmnácti letech. Ten příběh zní jako přes kopírák. Lék, který její generace tak často zneužívá coby tišící drogu, jí nabídnul její tehdejší přítel a začala ho užívat, "protože chtěla zapadnout“. „Byl to pro nás způsob, jak se na sebe napojit,“ popsala zpěvačka, která se podobně jako její sestra objevila i v seriálu Hannah Montana a dalších epizodních dětských filmových a televizních rolích. 

„Chtěla jsem být taková, jakou mě chtěl, myslel, že je to cool a já zase, že to dělá každý. Měla jsem pocit, že tím alespoň na vteřinu dokážu otupit bolest,“ popsala zpěvačka pro Rolling Stone, že jí xanax zdánlivě pomáhal překonat deprese a úzkosti. Jméno svého přítele sice přímo neuvedla, ale tou dobou podle všeho chodila s rapperem, který je paradoxně známý pod přezdívkou Lil Xan. 

Že s návykovým lékem musí skoncovat, pochopila, až když jednou téměř omdlela během televizního rozhovoru, který se k jejímu štěstí nakonec nikdy neodvysílal. „Cítila jsem se jako v bezedné díře,“ popsala svoje pocity pro Rolling Stone. Odbornou pomoc se rozhodla vyhledat až po té, co jí před dvěma lety zemřela babička. 

Na tvorbě alba The Hardest Part, které by mělo vyjít 16. září, se zmíněná krátká, ale intenzivní zkušenost podepsala. „Nechci být nějakou mluvčí lidí na odvykačce, jenom jsem zachytila, čím jsem si prošla,“ uvedla Noah Cyrus, která byla letos nominována na objev roku v cenách Grammy. Podobně jako její sestra už má za sebou i sexuální provokace odvážnými snímky na sociálních sítích nebo třeba ve starším videu All Three. Na internet unikly i její nahé fotografie a pikantní videa. 

Své zkušenosti s xanaxem zachytila velmi konkrétně v aktuálním singlu Mr. Percocet, který album předznamenává. „Pojednává o mé osobní zkušenosti se zmatkem a nejistotami, které vznikají ve vztahu, když v něm jde hlavně o zneužívání návykových látek," poznamenala Cyrus. "Způsobuje to takové manické změny chování, že můžete ztratit ze zřetele sami sebe a to, do koho jste se zamilovali."

Album produkoval Mike Crossey, který je známý spoluprací s Wolf Alice či Arctic Monkeys a přestože jeho zvuk bude alternativnější, rodinou hudební „zátěž“ nezapře. Krom starší sestry Miley Cyrus, která vedle hudby proslula i svými sexuálními provokacemi, je slavným hudebníkem i jejich otec Billy Ray Cyrus, který patří k nejuznávanějším současným americkým country muzikantům.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.