Obrázek k článku Queenie si pozvala i Alžběta II. Český tribute band znovu chystá obří koncerty
| Lukáš Rešl | Foto: Oxygen PR

Queenie si pozvala i Alžběta II. Český tribute band znovu chystá obří koncerty

Queenie patří celosvětově mezi nejúspěšnější tribute kapely, jež vzdávají hold jednomu z největších britských bandů historie.

Vysoký zájem o napodobitele Queen vyústil v září roku 2021 ve tři velké koncerty v pražské O2 aréně, která je pro většinu tuzemských hudebníků pomyslným vrcholem kariéry. Jenže zájem o Queenie nepolevuje a kapela se proto rozhodla uskutečnit další koncerty i v letošním roce, konkrétně 18. a 19. května.

O tom, že jsou Queenie jednou z nejoceňovanějších světových cover bandů, není pochyb. Za 17 let svého působení si skupina zahrála například ve slavné koncertní síni Palau de la Música Catalana v Barceloně, Stockholmském klubu Tyrol (koncertoval zde třeba Tom Jones) a dokonce vystoupila i na oficiální oslavě narozenin královny Alžběty II v roce 2017. Ač svůj obor definují jako koncertní divadlo, jsou žádaným interpretem na světových kulturních akcích a dohromady tak uskutečnili na tisíc koncertů.

Koncerty Queenie cíleně udržují ducha původních rockových legend, proto si všichni muzikanti drží autentickou vizáž a celkový projev svých ztvárněných rolí. Frontman Michael Kluch působí zdálky jako skutečný Freddie Mercury, čemuž vděčí i za svůj pečlivě vypěstovaný knírek a relativně podobné obličejové rysy. Kytarista Rudy Neumann pak nosí kudrnatou paruku podobnou vlasům Briana Maye a basák Martin Binhack hraje na repliky baskytar Johna Deacona. Celá show tohoto pětičlenného uskupení vás tak vrací časem do osmdesátek, kdy byli Queen na vrcholu.

Vrcholný koncept svých koncertů nazývají pojmem „Queen Reliver show“ a právě ten hodlají opět předvést před zraky domácího publika. Krom autentických kostýmů a precizně zahraných hitů jako Bohemian Rhapsody, We Will Rock You nebo We Are the Champions, se fanoušci mohou těšit na honosnou atmosféru a okázalou vizuální show, jež vzdává hold rockovým titánům.

Sama kapela se na vystoupení těší mimo jiné proto, že jejich poslední vystoupení v O2 aréně do určité míry narušovaly proticovidové restrikce. „Čas se krátí, přípravy vrcholí a my si je opravdu užíváme. Protože jak už jsme říkali, konečně si celé to těšení můžeme prožít v klidu, bez stresu a bez nervů z toho, že koncerty zhatí restrikce. Je to příjemná změna. Ale dost už o tom, co bylo. Pojďme se těšit na to, co bude 18. a 19. května!“ píší Queenie na svém Facebooku. Chystaná show by se tak měla nést v mnohem uvolněnějším duchu a imitátoři Queen mají příležitost se ukázat v plné síle.