Obrázek k článku Čerstvé (z)boží: Homeoffice nabízí plavbu fantazií z vlastního obýváku
| Vojtěch Tkáč

Čerstvé (z)boží: Homeoffice nabízí plavbu fantazií z vlastního obýváku

Vokodéry a syntezátory, kytarové efekty a kopáky, melancholie a nespoutanost. Nová pražsko-ruská indie kapela homeoffice vás vezme na procházku po žánrech i náladách.

Kapelu homeoffice tvoří čtveřice hudebníků původem z Ruska. Osobně se ale všichni pohromadě setkali až v Praze, kam se přestěhovali kvůli studiím na vysoké škole. „Předtím se znali jenom kytarista a baskytarista, jsou nejlepší kamarádi ještě ze školy v Chabarovsku. Teď je to už skoro deset let, co bydlíme v této krásné zemi,“ upřesňuje bubeník Alexey Ulyanin.

Přesto, že členové homeoffice pochází z měst jako Togliatti a Pjatigorsk, tak do své nové tvorby dokázali věrohodně promítnout atmosféru nočních toulek Prahou. Čerstvý singl Habits je mnohovrstevnatá epická skladba, která z introspektivního rozjímání vygraduje až do pomyslného ohňostroje nad Vltavou. Podobně poutavě, a přesto úplně jinak, zní i ambientní track Init.

Pod názvem homeoffice, který je pro rok 2020 víc než symbolický, anglicky zpívající skupina vydala zatím jen tři písně. Dříve čtveřice vystupovala jako Francesco The Beaver, za tehdejší syrovější tvorbou ovšem udělala tlustou čáru a s novým jménem se teď vypravuje do všemožných směrů bez ohledu na žánrové limity.

Více o kapele
Spotify
Instagram
Facebook