Obrázek k článku Black Eyed Peas: Z Prahy máme skvělé vzpomínky. Milujeme tu energii
| boi | Foto: Social Revolt Agency

Black Eyed Peas: Z Prahy máme skvělé vzpomínky. Milujeme tu energii

Americká skupina Black Eyed Peas se už 10. července vrátí do České republiky. Vystoupí v pražských Žlutých lázních. „Je úžasné sledovat, jak moc za těch posledních osm let, kdy jezdí koncerty s Black Eyed Peas, vyrostla,“ říká v krátkém rozhovoru pro Headliner rapper Apl.De.Ap o nové zpěvačce J. Rey Soul, která s kapelou vystoupí.

Filipínská zpěvačka J. Rey Soul se stala koncertním členem souboru po odchodu Fergie. Společně s Black Eyed Peas dnes zpívá i jejich největší hity jako Pump it nebo I Gotta Feeling. Skupina se do Prahy vrací po čtrnácti letech, kdy vyprodala O2 arénu. Na koncert i české fanoušky Apl.De.Ap rád vzpomíná. Celý rozhovor, do kterého se přidal i Taboo,  si budete moc přečíst už v pondělí 8.7. v červencovém vydání Headlineru.

Můžete nám představit vaši současnou zpěvačku J. Rey Soul? Jak jste ji objevili?
Apl.De.Ap: S J-Rey Soul jsme si hodně podobní – oba jsme černí Asiati, kteří se narodili na Filipínách. Přivedl jsem ji do Spojených Států, aby tu mohla rozvíjet svoji kariéru. Původně jsem ji totiž objevil ve filipínské verzi soutěže The Voice, ve které dělám kouče a ona byla jednou ze soutěžících. Je úžasné sledovat, jak moc za těch posledních osm let, kdy jezdí koncerty s Black Eyed Peas, vyrostla. 

Co vás dnes nejvíce baví na živých vystoupeních a jak se připravujete na koncert, konkrétně třeba na ten pražský?
Apl.De.Ap: Miluju publikum. Tu energii. Pokaždé je to trochu jiné, pokaždé speciální a to i po všech těch letech. Ale nejlepší je, když se do toho položí samotní fanoušci, protože se tím vždycky necháme strhnout. Ke každému koncertu přistupujeme trochu jinak. A pokaždé se snažíme vytvořit speciální zážitek. Máme neuvěřitelné štěstí, že to můžeme dělat i po těch letech a nebereme to na lehkou váhu. Z Prahy máme super vzpomínky, tak to chceme udělat správně. 

Na čem vy vlastně právě pracujete. A máte ještě nějaké cíle?
Apl.De.Ap: Black Eyed Peas pořád na něčem makají. Neustále posloucháme různou hudbu z celého světa a nasáváme inspiraci. A inspirace je to, co se pak snažíme dostat do naší vlastní hudby. Taky poslední dobou probíráme některé starší věci, které jsme natočili, ale nikdy nevydali. Přemýšlíme, jak bychom je mohli vylepšit a znovu interpretovat, aby zněly současně. Noví Black Eyed Peas budou trochu retro, trochu futurističtí. Ale vždycky aktuální.