Obrázek k článku PREMIÉRA: B-Side Band v novém videoklipu čelí přílivu emocí tři sta dvaceti žen
| Petra Divoká | Foto: Matěj Kasal

PREMIÉRA: B-Side Band v novém videoklipu čelí přílivu emocí tři sta dvaceti žen

Skupina B-Side Band chystá vydání nového alba Tam a zpět, jehož vydání posunula na 18. ledna 2024. Mezitím fanouškům představuje již čtvrtý singl. Skladbu Příliv doprovází videoklip s meteorologickou předpovědí lidských emocí.

Příliv, který přichází na řadu po písních Sníh, Magnum a 40 týdnů, pojednává o tom, že předpověď „vztahového počasí“ jejímu autorovi ne vždy zcela přesně vychází. Žádná bouře ale netrvá věčně, proto je dobré zachovat klid. „Tak klidně buď příliv – já budu hráz / Mám na to dost síly - a mám na to čas“, zpívá v refrénu zpěvák a kytarista Jiří Kalousek. „S textem jsem se okamžitě ztotožnil a začal hledat své vlastní hudební pojetí a možné aranžmá, aby mi to sedlo i stylově. Přinesl jsem prvotní nápad, ze kterého jsme s rytmikou vycházeli. Nakonec z původní čistě kytarové písničkářské demo verze se na zkoušce vyvinul groove s vyšpekulovanou harmonií a melodií nafrázovanou v soulovém duchu. Celou aranž vkusně a nevtíravě doplňují a zdobí dechy a vokály,“ říká Kalousek o skladbě jejíž text napsal Martin Kudlička, který se podílel i na předchozích písních.

Ve videoklipu je využita masivní LED stěna, již B-Side Band již využil v klipu k písni čtyřicet týdnu a která muzikantům tvoří variabilní pozadí. Tentokrát kapela využila i možnosti AI. „Na výrobu pozadí jsme použili generativní umělou inteligenci, s jejíž pomocí jsme vytvořili 320 portrétů naštvaných žen,“ prozrazuje režisér klipu Jan Turek.

„Narození naší nové desky je zároveň předzvěst nové éry kapely. Primárně už nebudeme sloužit a plnit sny někomu jinému, ale především sami sobě. B-Side Band je kapela, která se svojí kvalitou vymyká české hudební scéně a svoje místo si s novým albem určitě najde,” věří bandleader Josef Buchta.

A kdy tedy album Tam a Zpět novou éru definitivně odstartuje? V obchodech a na stremovacích službách to bude až v lednu, pokud by se ale někdo nemohl dočkat, kapela nabízí možnost objednat již od 15. listopadu speciální edici CD a vinylů podepsaných všemi členy kapely, která na první polovinu příštího roku slibuje turné.