Obrázek k článku „Axl byl ve vrcholné formě.“  Guns N’ Roses odmítají kritiku po Glastonbury
| Šárka Hellerová | Foto: Profimedia

„Axl byl ve vrcholné formě.“ Guns N’ Roses odmítají kritiku po Glastonbury

Za své vystoupení na festivalu Glastonbury schytali Guns N’ Roses kritiku ze všech stran. Agentura zastupující kapelu vydala prohlášení, podle kterého byl Axl ve vrcholné formě a za špatný dojem, který zanechali, mohlo nazvučení televizního přenosu. Vinu hází na BBC.

Vyjadřují se tak směrem ke zklamaným fanouškům, kteří jejich vystoupení sledovali v televizi a poněkud opomíjí, že se jim nepodařilo zapůsobit ani na publikum na místě. Dočkali se proto řady jízlivých poznámek. Neil McCormick z novin The Telegraph dal svému článku podtitul Welcome to the Mumble, čímž samozřejmě odkazoval na píseň Welcome to the Jungle, jen místo džungle vítal v mumlálkově. Mark Beaumont z The Independent kapelu pasoval mezi nejhorší headlinery Glastonbury vůbec. Oba dva novináře kapela zmínila na Twitteru, kde s pomocí citace písně Chinese Democracy smetla jejich kritiku jako nenávistný komentář. Mimochodem Chinese Democracy byla jedna ze skladeb, která ten večer nevyzněla naživo příliš dobře. Nutno podotknout, že ne všechny ohlasy z místa byly negativní. Například právě korespondent BBC, na níž kapela ukázala prstem, Mark Savage byl s vokálním výkonem Axla Rose spokojený.

„Zatímco tělesně je Axl Rose fit, chodí včas na pódium, hlasově už spoustu písní nezvládá. A chvílí, kdy mu přestal sloužit vokál a nechal si vypomáhat od nenápadné klávesačky s mikrofonem vzadu, bylo příliš,“ napsal pro změnu Honza Vedral v Headlineru.

Mluvčí agentury Guns N’ Roses poskytl emailem vyjádření pro WalesOnline: „Axl byl včera v noci ve špičkové formě. Událost jsme pečlivě prozkomali a zdá se, že vysílání mělo problémy s přehráváním na některých televizorech, jako jsou UHD. Je to nešťastné, že mix přehrávaný přes tyto televizory zněl tak špatně; nebyla to však chyba kapely, ale BBC.“

N

Na závěrečnou skladbu Paradise City se ke kapele připojil Dave Grohl