Obrázek k článku Zemřela Milena Palečková z agentury 10:15. Dovezla k nám Leonarda Cohena i Patti Smith
| Honza Vedral | Foto: 10:15 Entertaiment

Zemřela Milena Palečková z agentury 10:15. Dovezla k nám Leonarda Cohena i Patti Smith

Zprávu o nečekaném odchodu jedné z nejzkušenějších a nejrespektovanějších českých koncertních bookerech Headlineru potvrdili její spolupracovníci. Milena Palečková zemřela v sobotu 7. ledna, bylo jí 55 let.

Agenturu 10:15 Entertaiment Milena Palečková založila v roce 2008, historicky s ní ale navázala na činnost jedné z nejstarších koncertních společností v zemi, která nesla název 10:15 Promotion a pořádala třeba legendární festival JAM v pražském kempu Džbán, kde vystoupili Iggy Pop, Sinead O’Connor nebo Björk. 

Milena Palečková měla v branži, která umí být ostrá a nesmlouvavá, velmi dobrou pověst. Koncerty nepořádala na kvantitu, dramaturgicky se spíš než na počet akcí soustředila  na kvalitu vystupujících a z řadou z nich si dokázala vybudovat dlouhodobé vztahy. 

Jen minulý rok její agentura do České republiky přivezla Patti Smith, Einstürzende Neubauten, Nicka Masona z Pink Floyd nebo pankáče The Toy Dolls. V minulosti ale stála i za tuzemskou premiérou Gorillaz, koncerty Nicka Cavea s The Bad Seeds, Leonarda Cohena, Diany Krall, Suzanne Vega, Marianne Faithfull nebo opakovaným úspěšným turné Harlem Gospel Choir.

Na rok 2023 má agentura 10:15 Entertaiment naplánované koncerty Röyksopp 22.2. v pražském Foru Karlín, Johna Calea 1.3. v Divadle Archa a Diany Krall 20.5. v pražském Kongresovém centru. 

Za redakci Headlineru bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast rodině a všem blízkým. A Mileně poděkovali za skvělou a vždy profesionálně fungující spolupráci. V prosinci jsme s ní chtěli přinést velký rozhovor v rubrice Insider, který se kvůli nemoci musel nakonec odložit na leden. Moc nás mrzí, že na otázky, které jsme si pro Milenu připravili, nám teď už nikdo neodpoví.