Obrázek k článku VIDEO: Další zářez fenoménu Tiny Desk. Justin Timberlake nacpal „malý stůl“ k prasknutí
| Lukáš Rešl | Foto: Sony Music

VIDEO: Další zářez fenoménu Tiny Desk. Justin Timberlake nacpal „malý stůl“ k prasknutí

Euforický koncert odehrál americký herec a zpěvák v den vydání své comebackové desky Everything I Thought It Was v rámci koncertní série Tiny Desk pod hlavičkou projektu NPR Music. Za „malý stůl“ se zde včetně Justina Timberlakea poskládalo patnáct muzikantů.

Ačkoli samotní pořadatelé uvedli, že se nejednalo o největší počet hrajících hudebníků na jedné koncertní akci Tiny Desk Concerts, téměř to vypadalo, že se hudebníci nejsou schopni kolem malého pracovního stolku se svými nástroji poskládat. Celkem čtrnáct hudebníků ze zpěvákovy skupiny The Tennesse Kidz zde s Timberlakeem odehrálo pětadvacetiminutový set. Zaznělo sedm upravených písní, mezi kterými nechyběla akustická verze skladby Selfish z čerstvé desky Everything I Thought It Was.

Přibližně v půlce setu Timberlake vyměnil klávesy položené na malém stolku za kytaru. „Byli jsme trochu na cestách… Úplně jsem zapomněl, kolik nás vlastně je,“ prohlásil Timberlake s tím, že celá skupina skutečně dostála názvu „Tiny Desk“. Nacpání kapely do malého prostoru úsměvně přirovnal k počítačové hře Tetris a navrhnul, že by NPR mělo sérii přenést do formátu s více stoly.

Vyjma novinky Selfish zpěvák představil i starší hity jako Until the End of Time z druhého alba FutureSex/LoveSounds z roku 2006 či Pusher Love Girl ze třetí desky The 20/20 Experience (2013). Došlo i na meditativní formu singlu What Goes Around… Comes Around, přičemž celý set vyvrcholil energetickou diskoškou SexyBack. A fanouškům se zřejmě tahle show velmi zalíbila, jen za první týden totiž záznam koncertu na YouTube nasbíral přes pět milionů shlédnutí.

Tiny Desk Concerts je série živých koncertů u malého stolku, které NPR Music pořádá v rámci týdenního multimediálního pořadu All Songs Considered. Série vznikla již v roce 2008 pod taktovkou moderátora a hudebníka Boba Boilena. Od té doby zde pravidelně každý rok vystupuje na několik desítek interpretů. Nechyběli například Taylor Swift, Coldplay, Adele či Bono s Edgem.