Obrázek k článku VIDEO: Brixtn plni dekadence. Neonový klip vypráví o vzrušení i omamných látkách
| Lukáš Rešl | Foto: Vltur Agency

VIDEO: Brixtn plni dekadence. Neonový klip vypráví o vzrušení i omamných látkách

Domácí bratrské duo Brixtn se vytasilo videoklipem v podobě singlu Nech mě se utopit. Jak již samotný název napovídá, kapela na něm nasadila poněkud těžší okovy a pouští se do hlubin vlastních myšlenek.

Bratři Jelenové, kteří si název kapely zvolili podle londýnské čtvrti Brixton, zaujali redakci Headlineru již v roce 2021, kdy jim vyšla debutová deska Cizí byty. Svébytně pojatý indie elektropop s dobrými českými texty byl v naší reakci následně katapultován do žebříčku 50 nadějí české hudby v roce 2022. A predikce světlé budoucnosti tohoto projektu se nyní zdá být trefná.

Nová a značně ponurá skladba Nech mě se utopit stojí na ostře zkreslené baskytaře, dramatickém elektronickém podkladu a místy až emočně vyhroceném zpěvu. Svým textem sazí na intimní výpověď. Možná právě kvůli určité naléhavosti skladby, skupina pro klip zvolila abstraktní záběry na oba protagonisty projektu, kteří drtí své nástroje v neonově osvětlených místnostech.

„Je to taková dekadentní zpověď kluka krátce po rozchodu, jehož život se točí v kruhu plném sexu, omamných látek, alkoholu a beznaděje. Song jsme měli dost dlouho v šuplíku, začali jsme ho skládat ještě v minulém složení s bývalým kytaristou Hemim, který přišel s původní myšlenkou tracku a na tvůrčím procesu se výrazně podílel,“ říká k příběhu písně frontman a baskytarista Matěj Jelen.

Nech mě se utopit je zároveň skladbou s výrazným a zdařile zpracovaným zvukem, který, jak kapela uvádí v popisku klipu na YouTube, vznikl „doma na kompu“. O jeho finální podobu skrze mix a mastering se pak měl postarat americký producent Matt Bishop.

„Při produkování Nech mě se utopit nám šlo hlavně o to, dostat do nahrávky co nejvíce energie a určité špíny. Ze všech našich vydaných věcí je to asi nejvíc živá nahrávka, která stojí na zkreslené base a živých bicích. Tím jsme i chtěli lidem víc přiblížit, jak funguje Brixtn naživo a ukázat tak naši rockovější stránku,“ komentuje novinku také bubeník Štěpán Jelen.

Brixtn zároveň 29. března odstartovali v Olomouci své jarní turné s názvem Bude to ještě hezký tour. Šňůra pojímá dohromady osm koncertů po celé republice, přičemž zakončena bude 3. května v prostorech M-klubu ve Valašském Meziříčí.