Obrázek k článku Zpěvačka Karin Ann zaujala ve světě. Prestižní magazín NME ji zařadil na titulní stranu
| Šárka Hellerová | Foto: Comeron lindfors

Zpěvačka Karin Ann zaujala ve světě. Prestižní magazín NME ji zařadil na titulní stranu

Československé zpěvačce Karin Ann se dostalo pocty od známého britského hudebního magazínu NME. Její nové album časopis představuje na své titulní straně svého webu v rubrice The Cover, jenž každý týden upozorňuje na tvorbu vybraného mladého talentu. Fotografie na „titul“ vznikla v Austinu, kde mladá umělkyně vystupovala na kulturní konferenci a festivalu SXSW.

V hlavním městě Texasu vystoupila Karin Ann rovnou dvakrát. Na SXSW představila písně ze svého nového alba through the telescope. Digitální vydání první studiové desky je naplánováno na 10. května, zveřejnila zpěvačka spolu s vydáním singlu false gold. Umělkyně  na ní pracovala s Benjaminem Lazarem Davisem a Willem Graefem z texaské kapely Okkervil River. Písně z nového alba, včetně aktuálního singlu false gold, zazněly poprvé naživo právě na prestižní americké hudební konferenci.

Na skladbách  pracovala Karin Ann nejprve tajně. Po intenzivním začátku hudební kariéry, během něhož stihla mimo jiné předskakovat Yungbludovi či Imagine Dragons, zpěvačka prožila náročné období, kdy si její tělo vyžádalo odpočinek od koncertů. „Všichni mysleli, že mám pauzu. Tím pádem nebyl tlak, abych něco nového vydávala. Odpadla očekávání a pocit, že musím každý měsíc s něčím přijít. Získala jsem tvůrčí svobodu,“ vysvětlovala Karin Ann v rozhovoru pro Headliner a dodala: „Změnila jsem i přístup k psaní hudby a žánr.“ Nový směr už před false god naznačil první singl she, s celým výsledkem se seznámíme v květnu.

„Po několika náročných letech slovenský alt-popový snílek vchází na světovou scénu se skvělým debutem,“ uvádí NME rozhovor věnovaný nové desce Karin Ann. I v něm zpěvačka hovoří o tom, že než začala pracovat na novém albu, dokonce zvažovala, že kvůli velkému tlaku v hudební branži a zdravotním problémům, s hudbou skončí. Setkání s těmi pravými spolupracovníky jako jsou herečka a hudebnice Maya Hawke, mimochodem dcera Ethana Hawka, a Benjamin Lazar Davis ji nasměrovalo k další tvorbě a nové desce.  Zpěvačka, která témata LGBTQ+ práv promítá do své tvorby i činů, s redaktorkou Sophie Williams probrala i vyrůstání na Slovensku a pocit, že zde nemohla být zároveň zcela sama sebou a cítit se bezpečně. „V jednu dobu jsem měla přítelkyni a když jsme šly ven, nedržely jsme se za ruce, protože jsme se bály napadení,“ přiznala. Zároveň vždy prý cítila, že v životě potřebuje kreativitu a představa, že bude chodit do „běžné“ práce od devíti do pěti v ní vyvolávala pocit, že ji někdo zavřel pod pokličku. Začíná být čím dál zřejmější, že Karin Ann se pod pokličku zavřít nedá. 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený NME (@nmemagazine)